Teknoloji

Müzik Aleti Çalmayı Öğrenmek İçin En İyi 6 Mobil Uygulama

Müzik Aleti Çalmayı Öğrenmek İçin En İyi 6 Mobil Uygulama. Teknolojinin gelişmesiyle android cihazlarımızı kullanarak farklı beceriler kazanabileceğimiz bir çok uygula mevcut kurslara gitmeden ücretsiz olarak telefonunuza indirebileceğiniz uygulamalar sayesinde istediğiniz müzik aletini çalmayı öğrenebilirsiniz. Bu uygulamalar sayesinde istediğiniz müzik aletini çalma tekniklerini en iyi şekilde öğrenebilirsiniz.

Müzik Aleti Çalmayı Öğrenmek İçin En İyi 6 Mobil Uygulama

Müzik aleti çalma mobil uygulamaları, kullanıcıların çeşitli enstrümanları sanal olarak çalmasını sağlayan uygulamalardır. Bu uygulamalar telefonunuzun dokunmatik ekranını kullanarak çeşitli enstrümanların seslerini üretirler ve bazıları gerçek enstrümanlara benzeyen arayüzler sunarlar. Bu makalemizde Müzik aleti çalmayı öğrenebileceğiniz en iyi 6 uygulamayı listeledik.

1. Piyano Asistanım

Bu harika uygulama, seçilen bir rotayı kullanarak size bir akor veya ölçeğin formülünü veya notalarını sağlayarak android cihazınız aracılığıyla piyano akorlarına ve ölçeklerine yönlendirir. Notaların piyano klavyesindeki konumunu da görürken seçilen akoru veya skalayı dinlemeye başlayacaksınız.

Piyano asistanımın kullanımıyla, daha sonra görmenizi sağlamak için yıldıza dokunursanız, herhangi bir eğiticiye kolayca erişebileceksiniz. Bu uygulamanın yardımıyla, bazı notaları veya melodileri kendiniz yazabilmek için becerilerinizi yeterince geliştirebilirsiniz. Farklı ekran boyutlarını ve hem dikey hem de yatay modları destekleyerek android cihazınızı istediğiniz şekilde kullanmanıza olanak sağlamanın yanı sıra, bu muhteşem uygulama ayrıca ücretsiz olarak indirmeniz için Google oyun mağazasında mevcuttur.


2. Üstün Gitar Sekmeleri

Müzik öğrenmek için bu olağanüstü android uygulamasını kullanarak gitar tabutlarını, bas tablatlarını ve ukulele tablatlarını ve akorları görebilirsiniz. Bu uygulamada yerleşik SD kart desteği ile hem bu uygulamayı hem de sekmeleri çevrimdışı erişim için kaydedebilirsiniz.

Gitarınız ve basınız veya davulunuz için popüler sekmeleri görüntülemek istiyorsanız, cihazınızda bu uygulamayla her sekme türü için ilk 100 sekmeyi görebilirsiniz. Bazı cihazlarla ilgili birkaç sorun dışında, bu uygulama gerçekten çok kullanışlıdır.


3. Bateri Kiti

Bu, gitar ve piyano sevmeyenlerin gurur duyabileceği en iyi uygulama. Bu çok dokunuşlu Android uygulaması, android cihazınızda parmakla vurmanın en iyi deneyimlerinden birine sahip olmanızı sağlar. Yukarıdan aşağıya bir görünüme sahipseniz, size sunulan bir davul setini parmak uçlarınızla çalabilirsiniz.

Android cihazınızdaki bu uygulama ile gerçek bir davul setiyle çalıyormuşsunuz hissine kapılacaksınız. Bunun temel nedeni, uygulamanın hareketli davullar ve perküsyonlar, bir davul editörü, harika animasyon ve besteci gibi birden fazla özellikle donatılmış olmasıdır.

Ayrıca bu harika uygulamayı kullanarak temel ritimler yaratabileceğiniz için incelikli vuruşlar da oynayabilirsiniz. Bu uygulamayı Google oyun mağazasından ücretsiz olarak indirirseniz, içinizdeki davulcuyu serbest bırakma fırsatına sahipsiniz.


4. Müzik Öğretmeni

Bu harika uygulamanın yardımıyla, müzik öğrencileri yeni başlayanlar için tasarlanmış bir sınav programı şeklinde müzik okumayı ve yazmayı öğrenirler. Bazı eğlenceli oyunlar da bu renkli uygulama ile doludur ve sizi her zaman parmaklarınızın ucunda tutar.

Bu uygulamayı kullanarak müziğin temellerini öğrenirken asla sıkılmıyorsunuz. Ne yazık ki, bu uygulama hatalarınızı gözden geçirmeye uygun değildir ve bu nedenle, hatalarınızı tekrar etmemek için yeterince uyanık olmanız gerekecektir.


5. xPiano

Bu olağanüstü uygulamanın yardımıyla becerilerinizi geliştirmek için asla gerçek bir piyanonun önünde olmanız gerekmeyecek. Android cihazınızda xPiano ile 4 oktavlı bir piyano klavyesi ve 12 enstrüman ile klavye genişliğinizi ayarlama olanağına sahipsiniz.

Bu harika uygulamanın yardımıyla, motive olmuş öğrenciler gerçek piyanoyu kolayca öğrenebilirler, ancak xPiano ile herhangi bir Mozart’ı kranklayamayacaklar. Hem yeni başlayanlar hem de tecrübeli piyanistler, Android cihazları için Google oyun mağazasından indirerek bu uygulamanın tadını tamamen ücretsiz olarak çıkarabilirler.


6. Yıldız Yaratıcısı

Bu bomba gibi android uygulaması, tutkulu müzik severlerin bir sonraki müzik yıldızı olması için tam bir oyun değiştirici olduğunu kanıtladı. Hem yerel hem de uluslararası şarkıların devasa koleksiyonuyla orada. Dahası, bu uygulama kayıtlarınızı bazı kullanışlı araçlarla düzenlemenize ve şarkılarınızın öne çıkması için x faktörünü eklemenize olanak tanır. Her şeyin ötesinde, en sevdiğiniz şarkıcılarla düet yapma ve kaydı Twitter, Facebook ve WhatsApp gibi sosyal medya platformlarına yükleme şansına da sahipsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 En İyi 6 Ücretsiz Müzik Yapım Yazılımı

👉 En İyi Şarkı Bulucu 8 Uygulama

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu