Öğrencisini Kefenleyerek Ders Anlatan Öğretmen

Balıkesir Altıeylül 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Bekir Çete, öğrencilere “ahiret hayatı” öğretme iddiasıyla ölünün kefenlenmesi işlemini sınıfta uygulamalı olarak anlattı.

Öğretmen Bekir Çete derste bir öğrenciyi sınıfa getirilen mahalle imamıyla birlikte kefene sarıp kendince “öbür dünya”ya gönderdi.

Öğretmen Bekir Çete, olayı Facebook hesabından paylaştı. Çete paylaşımında, “Bugün, dersimizde bir öğrencimizi ölmeden öldürdük Ve kefenleyip, manevi olarak öbür dünyaya gönderdik. Bu aşamada Kasaplar Cami İmam Hatibi Cengiz hocama da teşekkür ediyorum. Ölümü, yeniden taa içimizde ve yanımızda hissettik” dedi.

Bekir Çete öğrencilerini morga ve mezarlığa da götürdü. “Ahiret hayatı” konusunu mezarlıkta işleyen öğretmen, yine bu anların fotoğraflarını da sosyal medya hesabından paylaştı. Çete, mesajında şöyle dedi:

“Bugün 11.sınıf öğrencilerimize, ahiret hayatı kokusunu, Balıkesir Başçeşme Mezarlığı’nda işledik. Hayatın en gerçek olayı olan eğitimi hatırlattım.”

 

Yaşanan bu olayın ardından Balıkesir Valiliği harekete geçti. Sınıfta öğrenciyi kefenleyerek ders anlatan öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı. Balıkesir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Altıeylül 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni B.Ç’nin, 11. sınıfta okuyan bir öğrenciyi kefenleyerek ders anlattığı ve bunu sosyal medyadan paylaştığı iddiasıyla Balıkesir Valiliğince inceleme başlatıldığı belirtildi.

 

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Isparta’da Üniversite Öğrencisine Tecavüz

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478