Kimdir

Ömer Dormen Kimdir, Kaç Yaşında? Ömer Dormen Hayatı ve Biyografisi

Ömer Dormen Kimdir, Nerelidir? en çok merak edilenler arasında yer aldı. Ayşe Arman’ın eşi olan Ömer Dormen Kaç Yaşında? araştırılmakta. Ömer Dormen Babası ve ilk eşi de en çok merak edilenler arasında yer aldı. Gelin birlikte Ömer Dormen Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Ömer Dormen Kimdir?

Ünlü bir ailenin çocuğu olan Ömer Dormen , Haldun Dormen ve Betül Mardin çiftinin çocuğu olarak dünyaya geldi. Ailesinden gelen sanat düşkünlüğü aksine farklı bir sektörde çalışarak başarılı bir iş insanı haline gelen Ömer Dormen, ikinci eşi Ayşe Arman ile evliliğine devem ettirmektedir. Ömer Dormen ilk eşinden bir kızı ve Ayşe Arman’ dan da bir kızı vardır. 2023 yılı itibari ile 62 yaşındadır.

Yıllardır madeni yağlar alanında çeşitli kademelerde ve uluslararası pozisyonlarda görev alan Ömer Dormen, son yıllarda ise Castrol’ün ABD ve Çin’den sonra en büyük pazarı olan 1.2 milyar nüfuslu Hindistan’ı yönettiği biliniyor.


Ömer Dormen Hayatı ve Biyografisi

Babası ünlü tiyatro üstadı Haldun Dormen’dir ve annesi de çok meşhur. Reklam dünyasının yaşayan efsanesi olarak görülen Betül Mardin. Ömer Dormen’in hayatındaki duayen isimler bu kadarla sınırlı değil. O aynı zamanda dünyaca ünlü müzik adamı Arif Mardin’in de yeğeni. Aile komple sanatçı ama o bambaşka bir iş yapıyor. Dedesinin hisse sahibi olduğu Türk Petrol’e ait Castrol Yağları ile iş dünyasına adım atan Ömer Dormen, BP Madeni Yağlar Ortadoğu ve İran Satış Bölgesi’ni yönetti. (Castrolü BP satın almıştı) Türkiye, BDT ve ıskandinav ülkelerindeki bölge yönetiminin sorumlusu olan Ömer Dormen, başarılı bir yönetici.

Ömer Dormen ile Ayşe Arman ikişer kez evlenmişler. Ömer Dormen’in ilk eşinden Yasemin Dormen adında bir kızı var. İkinci eşi olan Ayşe Arman’dan olan kızı Alya Dormen adından bir kızı vardır. 1985 yılında dayısı Arif Mardin’in yönlendirmesiyle ses mühendisliği hevesinden vazgeçip, o zaman Castrol Yağları’nın Türkiye temsilcisi olan Türkpetrol’ de iş hayatına adım atan Ömer Dormen, o tarihten bugüne madeni yağlar alanında çeşitli kademelerde ve uluslararası pozisyonlarda görev aldı.

2015 yılına kadar 5 yıl Castrol Bağımsız Devletler Topluluğu, Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Direktörlüğü’nü sürdüren Ömer Dormen, Castrol’ün en büyük 3. pazarı olan Hindistan’da genel müdürlük pozisyonunun yanı sıra Hindistan ve Güney Asya Bölgesi Direktörlüğü’nü üstlendi.

Instagram 👉 Ömer Dormen


İlginizi Çekebilir 👇

👉TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı Kimdir, Nerelidir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu