Gündem

Omicron Üniversiteleri Panikletti! Üniversitelerden Online Eğitim Kararları Gelmeye Başladı

Omicron Üniversiteleri Panikletti! Üniversitelerden Online Eğitim Kararları Gelmeye Başladı. Her şey normale dönüyor derken yine kapanmalar başlayacak mı?  Yüz yüze eğitime geçilmesiyle birlikte normalleşme sürecine girdiğimiz bu dönemlerde, daha hızlı bulaşma özelliği olan Omicron varyantı ortaya paniğe neden oldu. Bazı üniversiteleri online eğitim için tekrar harekete geçtiği öğrenildi. Hangi Üniversiteler Online Eğitime Geçti? Tüm detayları makalemizde bulabilirsiniz…

Üniversitelerden Online Eğitim Kararları Gelmeye Başladı

Omicron varyantı tedirginliği ülkemizi ve tüm dünyayı sararken online eğitime geçilip geçilmeyeceği konusu yeniden gündeme geldi. Bilindiği üzere koronavirüs ilk patlak verdiğinde online eğitim modeline geçilmiş, ardından gerekli tedbirler alınarak yüz yüze eğitime devam edilme kararı verilmişti. Veliler ve öğrenciler, omicron varyantı tedirginliklerinden dolayı online eğitim kararının alınıp alınmayacağını merak ediyor. Peki Online eğitim olacak mı? Online eğitime geçilecek mi?

Üniversitelerde Online Eğitim Hazırlığı Başladı mı?

Gelen son dakika bilgilerine göre bazı üniversitelerde uygulamalı dersler hariç tüm derslerin online yapılması kararlaştırıldı. Diğer üniversitelerde de bu konu ile ilgili hazırlıklara başlandığı öğrenildi.

Koç Üniversitesi, 7 Ocak 2022’ye kadar Tıp ve Hukuk fakültelerinde uygulamalı dersler hariç diğer tüm derslerin online yapılmasını kararlaştırdı. Üniversite, iki haftalık çevrimiçi sürecin ardından 10-21 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacak final sınavlarının da online düzenleneceğini duyurdu.

Boğaziçi Üniversitesi de 4 Ocak 2022’ye kadar derslerin çevrimiçi işleneceğini, talep doğrultusunda etkinliklerin ileri bir tarihe erteleneceğini açıkladı.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu