Kimdir

Önder Aksakal Kimdir, Nerelidir? Önder Aksakal Hayatı ve Biyografisi

Önder Aksakal Kimdir, Nerelidir?. Son günlerde yaptığı yorumlarla gündeme gelen ve sıklıkla merak konusu olan Önder Aksakal DSP Genel Başkanıdır. DSP Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyesi Sefa Aykaç tarafından ihracı istenen Parti Başkanı Önder Aksakal merak ediliyor. Gelin birlikte Önder Aksakal Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Önder Aksakal Kimdir?

Önder Aksakal 1960 yılında Antalya’da doğan Türk siyasetçidir. 13 Aralık 2015 tarihinden beri Demokratik Sol Parti Genel Başkanı’dır. Önder Aksakal 1960 yılında Antalya’da doğmuştur. İlk öğrenimini 4. sınıfa kadar Karacasu Geyre Köyü’nde, 5. sınıfı Aydın Gazipaşa İlkokulu’nda, ortaokulu İsmet İnönü Ortaokulu’nda, Lise öğrenimini Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü’nde tamamladı. 1976 yılında Konya DMMA İnşaat Mühendisliği bölümünde Üniversite eğitimine başladı ve Selçuk Üniversitesi’nden mezun oldu.

👉 Atakan Işıktutan Kimdir, Nerelidir? 


Önder Aksakal Hayatı ve Biyografisi

Önder Aksakal, 1999, 2002 ve 2007 genel seçimlerinde DSP Aydın milletvekili adayı olduysa da seçilemedi. 2003-2004 yılları arasında DSP Aydın İl Başkanı olarak görev yaptı. 25 Temmuz 2004 tarihinde gerçekleştirilen 6. Olağan Büyük Kurultay’da Parti Meclisi’ne seçildi. 7., 8. ve 9. Olağan Kurultaylarda bu görevini sürdürdü. 17 Mayıs 2009 tarihinde yapılan Olağanüstü Kurultay’da Masum Türker’in Genel Başkan seçilmesinden sonra Sivil Toplum Örgütleri ve Meslek Odalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına getirildi.

6 Haziran 2010 tarihinde yapılan 8. Olağan Kurultay’dan sonra oluşturulan Başkanlık Kurulu’nda yeniden Genel Başkan Yardımcısı oldu ve Örgüt Kurulu Başkanlığı’na atandı. 13 Aralık 2015 tarihinde yapılan Olağanüstü Kurultay’da 636 kayıtlı delegeden 357’sinin oy kullandığı üçüncü tur oylamada 247 oy alarak Demokratik Sol Parti’nin 6. Genel Başkanı seçildi.

Twitter 👉 Önder Aksakal

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu