Kimdir

Onur Erim Kimdir, Nerelidir? Onur Erim Hayatı ve Biyografisi

Onur Erim Kimdir, Nerelidir?. Başarılı eğitim kariyeri sonrasında ülkemizde siyasi danışmanlık alanında uzman olduğu bilinen Onur Erim Kaç Yaşında? Ünlü ekonomist ve yazar olan Ramazan Onur Erim Babası Kimdir, Nihat Erim ile bağlantısı nedir? Siyaset Bilimci olan Onur Erim Hangi Partiden? Onur Erim Kiminle Evli? Gelin birlikte Onur Erim Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Onur Erim Kimdir?

Son günlerde en çok gündeme gelen isimlerden olan Onur Erim hayatı da merak edilmekte. Siyaset bilimi ve Yazarlık bununla birlikte Ekonomist olan Onur Erim,1971 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlköğretim ve Ortaokul eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra, Lise ve üniversite eğitimlerini ise Amerika New Jersey’de devam etmiştir.  New Jersey’de Seton Hall Üniversitesinde İktisat mühendisliği ve siyasal bilimler üzerine lisans eğitimi almıştır. Üniversite’nin ardından Washington D.C. (School of Political Campaign Managament) ve Çin’de Pekin Üniversitesinde (University of International Business and Economics) sürdürdüğü eğitimler ise siyasi seçim kampanyaları idaresi ve uluslararası ticaret konularında olmuştur.

Siyasi seçim kampanyaları ile uluslararası ticaret konularında uzman isimlerden biri olan Erim, 1992 senesinde Beyaz Saray’da Başkanlık Sarayı Stajyeri olarak çalışmış ve Türkiye’de ilk Beyaz Sarayda staj yapan kişi olarak da bir ilke imza atmıştır. 1996 yılında da Clinton-Gore Başkanlık Seçim Kampanyası Etnik Seçmenler Masasında aktif görev almıştır. Finans sektöründe Moneywell Bank (ABD) Ticari Krediler Genel Müdürlüğü’ nün yanı sıra Global Capital Finance (ABD) Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.


Onur Erim Hayatı ve Biyografisi

Amerika’ da geçirdiği 25 yılın şahsına kattığı tecrübe ve imkanlar; gerek ABD bünyesinde elde ettiği uluslararası yerel yönetim tecrübesinde, gerekse Başdanışmanlık Ofisi bünyesinde görev alan her biri belirli alanlarda yetkinleşmiş ekip arkadaşları ile Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde gerçekleştirdiği kurum projelerinde kendini göstermektedir.

1992 yılında Beyaz Saray’ da Başkanlık Sarayı Stajyeri olarak çalışmış, 1996 yılında da Clinton-Gore Başkanlık Seçim Kampanyası Etnik Seçmenler Masasında aktif görev almıştır. Finans sektöründe Moneywell Bank (ABD) Ticari Krediler Genel Müdürlüğü’ nün yanı sıra Global Capital Finance (ABD) Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2009 yılında yerel seçimler öncesinde, Melih Gökçek’ in Seçim Danışmanı olarak Türkiye’ye dönüş yapan Ramazan Onur Erim, Başkan tarafından seçim sonrası teklif edilen Başdanışmanlık görevini ise 6 yıldır sürdürmektedir.

Ulusal ve Uluslararası Siyaset Uzmanı Ekonomist, Seçim Kampanyası Uzmanı ve Yazar kimliği ile tanınmaktadır. Günümüzde sık sık televizyon ekranlarında canlı yayınlarda yer almaktadır. 25 sene gibi uzun bir süre Amerika’da yaşayan Onur Erim, Tuğba Çilem Uzumer ile evli ve iki çocuk babasıdır.

Twitter  👉 Onur Erim 


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Maria Ekmekçioğlu Kimdir, Kaç Yaşında? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu