Gündem

ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy Atandı

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığına Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı. Dün gece saatlerinde yayımlanan karar ile Halis Aygün görevden alındı. 4 Ağustos tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile Aygün’ün yerine Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, ÖSYM başkanı olarak atandı.

ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy Atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Ersoy’un atanmasına ilişkin kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.


Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy Kimdir?

Bayram Ali Ersoy, ODTÜ Matematik Bölümünden 1996’da mezun oldu. Doktora ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Bölümünde tamamlayan Ersoy, 2012’de doçent, 2017’de profesör unvanını aldı.

Matematik, değişmeli halkalar ve cebirler, grup teorisi ve genellemeler, temel bilimler konularında araştırmalar yapan Ersoy’un ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanan çok sayıda makalesi bulunuyor.

Ersoy, 2017’den bu yana Italian Journal of Pure and Applied Mathematics adlı bilimsel dergide değerlendirme kurul üyesi olarak görev yapıyor.

2017-2020 arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı olarak görev yapan Ersoy, 2020’den bu yana aynı üniversitenin Matematik Bölüm Başkanlığı görevini yürütüyordu.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu