Öğrenci Gazetesi

ÖSYM Fotoğraf Güncelleme Nasıl Yapılır? ÖSYM Fotoğraf Değiştirme

ÖSYM Fotoğraf Güncelleme Nasıl Yapılır? ÖSYM Fotoğraf Değiştirme. ÖSYM sistemi yüklenilen fotoğrafları kontrol etmektedir ve fotoğrafınız reddedilmediği sürece geçerlidir. ÖSYM sistemindeki fotoğrafların geçerlilik süresi 50 aydır. 50 aydan sonra güncellemeniz gerekmektedir.

ÖSYM Fotoğraf Güncelleme Nasıl Yapılır?

ÖSYM sisteminde fotoğrafların geçerlilik süresi 50 aydır. Geçmiş yıllardan kalan fotoğraflarını güncellemek isteyen isteyen adayların izleyeceği adımlar.

  1.  ÖSYM AİS sayfasına giriş yapın.
  2. Giriş yaptığınız ekrandan sol altta kalan Fotoğraf bilgilerim yazısına tıklayın.
  3. Burada fotoğrafınız onaylanmıştır uyarısını alıyorsanız, yeniden fotoğraf onaylatmanıza gerek kalmayacaktır. Eğer farklı bir uyarı alıyorsanız şu adımları uygulamanız gerekmektedir;
  4. Çekilen her fotoğraf ÖSYM tarafından kontrol edilmektedir. Fotoğrafınız ÖSYM tarafından reddedilmediği sürece çekim tarihinden itibaren 50 aydır.

ÖSYM tarafından fotoğrafınız uygun bulunmayarak reddedilmişse “Sınav Fotoğraf Güncelleme” süreci içerisinde fotoğrafınızı güncellemeniz gerekmektedir. Sınav fotoğrafınızı, başvuru dönemi içerisinde fotoğrafınızın çekildiği başvuru merkezinde ücretsiz olarak güncelletebilirsiniz.


ÖSYM -AİS Fotoğrafımın süresi dolmuştur uyarısı çıkıyor?

Sistemde fotoğraflarının “Geçerlilik Süresi Dolan” adaylar; herhangi bir sınava başvuru süreci olmaksızın Sınav Koordinatörlüklerinden (SK) ve SK yetkisi olan başvuru merkezlerinden fotoğraflarını güncelletebilir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı bulunmayanlar; fotoğraf alanını boş bırakacaklardır. Ayrıca; adaylar, eğitim bilgileri alanında güncelleme /ekleme yapabilecekler.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 ÖSYM Şifresi Nasıl Alınır?

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu