Gündem

Özel Güvenlik Çıkmış Sorular PDF İndir

Özel Güvenlik Çıkmış Sorular PDF İndir. Özel Güvenlik Görevlisi kısaca ÖGG olarak adlandırılır. Özel Güvenlik Görevlileri yasalar çerçevesinde belirlenmiş kurumları, kişileri veya değerli varlıkları koruyan kişilerdir. Özel güvenlik görevlisi olmak isteyenler  5188 Sayılı Yasa gereğince TEMEL EĞİTİMİ almak zorundadır.

Özel Güvenlik Çıkmış Sorular PDF İndir

Özel güvenlik görevlisi temel eğitimleri 13 gün sürmektedir. Silahlı özel güvenlik adayları ise ayrıca 3 gün Silah Bilgisi ve Atış Eğitimi almaktadır. Eğitimi tamamlayan adaylar Türkiye geneli yapılan Özel Güvenlik Temel Eğitim yazılı sınavına girer sınavda başarılı olmaları halinde İçişleri Bakanlığı’nın ÖZEL GÜVENLİK EĞİTİM SERTİFİKASI nı alır. Özel Güvenlik sınavı 100 sorudan oluşur, silahlı özel güvenlik belgesi almak isteyenler ayrıca 25 sorudan daha sorumludurlar.

Özel Güvenlik Görevlisi yazılı sınavına girecek adaylar için önceki yıllarda ÖGG sınavında çıkmış soruları ve cevaplarını yıllara göre listeledik. Dönemlere göre ayırdığımız ÖGG çıkmış sorular ve cevaplarını PDF olarak indirebilirsiniz.

Güncelleniyor…


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Özel Güvenlik Sınavı Ders Notları PDF İndir

👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu