Bilgi Arşivi

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Kaç Günde Gelir? Güvenlik Kimlik Kartı Ne Kadar Zamanda Çıkar?

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Kaç Günde Gelir? Güvenlik Kimlik Kartı Ne Kadar Zamanda Çıkar? Sorularının yanıtını arayan yeni özel kimlik kartı alanlar ve yenileyenler tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Özel kimlik kartları PTT kargo yoluyla verilen adreslere gönderilir.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Kaç Günde Gelir?

İlk kez Özel Güvenlik kimlik kartı almak isteyenler Özel Şube Müdürlüğü tarafından istenilen evrakların teslim edilmesinden sonra yoğunluğa göre en erken 3 hafta en geç 2 ay içerisinde adresinize gelir.

Evraklarınızı teslim ettikten sonra kontroller ve güvenlik soruşturmanız başlar. İkamet ettiğiniz Emniyet Müdürlüğü’ne incelenmeniz ve araştırılmanız için yazı gönderilir. Hakkınızda yapılan araştırma Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne gönderilir. Güvenlik soruşturmanız olumlu ise özel güvenlik kimlik kartınız basılarak PTT kargo yoluyla adresinize gönderilir. Bu nedenle kimliklerin çıkması 3 hafta ile 2 ay arası sürebiliyor. Eğer daha önceden herhangi sebepten dolayı araştırmanız yapıldıysa bu süre daha da kısalabilir ve tekrar araştırma yapılmasına gerek kalmayabilir.

EGM Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından basılan Özel Güvenlik kimlik kartlarınız verdiğiniz adreslere PTT kargo ile gönderilir. Adresten teslim alan olmadığı taktirde 2. kez götürüldükten sonra 10 bağlı olduğunuz PTT şubesinde bekletilir.


Güvenlik Kimlik Kartı Ne Kadar Zamanda Çıkar?

Güvenlik kimlik kartları gerekli evrakları Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne teslim ettikten sonra yoğunluğa bağlı olarak 3 hafta ile 2 ay içersin de çıkar. 


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Özel Güvenlik Sınavı Ders Notları PDF İndir

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu