Kimdir

Özgür Burak Akkol Kimdir, Nerelidir? Özgür Burak Akkol Hayatı ve Biyografisi

TİSK Başkanı olarak görev yapan Özgür Burak Akkol Kimdir, Kaç Yaşında? merak edilmekte. Özellikle 2023 Asgari Ücret toplantıları sırasında en çok merak edilenler arasında yer alan Özgür Burak Akkol eşi ve ailesi de merak edilenler arasında yer aldı. Gelin birlikte TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Özgür Burak Akkol Kimdir?

Asgari Ücret 2023 belirlenme sırasında yaptığı yorumlarla en çok merak edilen isimler arasında yer alan Özgür Burak Akkol Kimdir, Kaç Yaşında? TİSK Başkanı olarak görevine devam eden Özgür Burak Akkol, 2001 yılında iş hayatına ABD’de Nautilus Foods bünyesinde Üretim ve Verimlilik Uzmanı olarak başladı. Yükseköğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Akkol, 2011 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA programından yüksek lisans derecesini aldı.


Özgür Burak Akkol Hayatı ve Biyografisi

Yurtdışı deneyimi sonrasında Türkiye’ye dönen Akkol, Koç Holding’e 2003 yılında İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı olarak katıldı, 2004-2005 yılları arasında İnsan Kaynakları Uzmanı, 2005-2009 yılları arasında Denetim Uzmanı ve Kıdemli Denetim Uzmanı olarak çalıştı.

2009-2010 yılları arasında Sistem Geliştirme ve İnsan Kaynakları Yöneticisi, 2010-2014 yılları arasında ise Sistem Geliştirme ve İnsan Kaynakları Koordinatörü görevlerinde bulundu. 2014-2021 yılları arasında Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörü, 2021-2022 arasında ise İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Başkanı olarak görev yapan Akkol, 2022 Nisan ayından itibaren görevine Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı olarak devam ediyor.

TİSK Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de yürüten Akkol, TİSK’i temsilen İŞKUR Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yaptı. Otokoç Otomotiv ve Türk Traktör şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer alıyor.

İnstagram 👉 Özgür Burak Akkol


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Aydın Ilgaz Hayatı ve Biyografisi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu