Kimdir

Özlem Akarsu Çelik Kimdir, Nerelidir? Özlem Akarsu Çelik Hayatı ve Biyografisi

Son günlerin merak edilen isimlerinden olan Özlem Akarsu Çelik Kimdir? Gazeteci ve yazar olan Özlem Akarsu Çelik Kaç Yaşında? Yaptığı yorumlarla sık sık gündeme gelen Özlem Akarsu Çelik Aslen Nerelidir? Özlem Akarsu Çelik Eşi Kimdir? Gelin birlikte Özlem Akarsu Çelik Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Özlem Akarsu Çelik Kimdir?

Gazeteci ve yazar olan Özlem Akarsu Çelik, en çok merak edilenler arasında yer aldı. Gündem yaratan yazıları ve haberleri ile tanınan ve medya dünyasında bilinen Özlem Akarsu, Ankara İletişim Fakültesi mezunudur. Deneyimli gazeteci meslek yaşamına Sabah grubu sektör dergilerinde başladı. Ardından BRT, Kanal 6, SkyTürk ve ATV’de ağırlıklı olarak Parlamento ve Başbakanlık muhabirliği yaptı.

ATV’de Ankara  Haber Müdürlüğü görevini de yürüten Akarsu Çelik, oradan Akşam gazetesi köşe yazarlığına geçti. Milliyet gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Gazeteduvar’ da da yazılar yazan Çelik, basın dünyasının pek çok alanında faaliyetler yürütmüştür.


Özlem Akarsu Çelik Hayatı ve Biyografisi

Özlem Akarsu Çelik sunucu, gazeteci ve köşe yazardır. Ünlü Gazeteci Murat Çelik’in eşidir. 1970 yılında Ankara’da doğdu. Özlem Akarsu Çelik Ankara’da dünyaya geldi. Öğrenimine Ankara’da başladı. Mesleki kariyerine Sabah gazetesinde ve sektörel dergilerde adım attı. Ardından dönemin kanalları olan BRT, Kanal 6, SkyTürk ve günümüzde yayın hayatına halen devam eden ATV televizyonunda  Parlamento ve Başbakanlık muhabirliği görevini sürdürdü. Daha sonra Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapaya başladı.

Özlem Akarsu Çelik kaç yaşında nereli eşi ve kiminle evli diye merak eden takipçiler için Özlem Akarsu Çelik Gazeteci Murat Çelik ile evlidir. Özlem Akarsu Çelik boyu 1.63 cm kilosu 62 kg ve burcu Oğlak. 2008 yılında ATV ile yollarını ayıran Özlem Akarsu Çelik 2013 yılında Akşam gazetesinden de ayrıldı ve köşe yazılarını gazeteduvar.com.tr’de yazmaya başladı. 2019 yılında Halk TV ekranlarına geçen Özlem Akarsu Çelik burada ” Gün Ortası” programını sundu. Halk TV ekranlarında ömrü kısa olan Özlem Akarsu Çelik’in işine “doku uyuşmazlığı” neden ile son verildi.

Günümüzde KRT TV’de ve 2022 yılında Halk TV ekranlarında “Ankara’ dan” TV programı ile çalışmalarını sürdürmektedir. Özlem Akarsu Çelik, gazeteci Murat Çelik ile evli olup bu evliliklerinden 2 çocukları dünyaya gelmiştir.

Twitter 👉 Özlem Akarsu Çelik

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Tevfik Diker Kimdir, Nerelidir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu