Kimdir

Pınar Sabancı Kimdir, Kaç Yaşında? Pınar Sabancı Kimin Kızı?

Pınar Sabancı Kimdir, Kaç Yaşında? Pınar Sabancı Kimin Kızı? Türkiye’nin başarılı isimlerinden olan Psikolog Pınar Sabancı merak edilen isimler arasında yer alıyor. İsmini sık sık duyduğunuz Pınar Sabancı aynı zaman da ‘Pınar Sabancı ile Yaşadım Demek İçin Ne Yapmalı?’ programın sunuculuğunu yapıyor. İşte Pınar Sabancı Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm merak edilenler.

Pınar Sabancı Kimdir, Kaç Yaşında?

İş dünyasının başarılı ismi Psikolog Pınar Sabancı, 1981 İstanbul doğumludur ve 2024 yılı itibariyle 43 yaşındadır. Pınar Sabancı, Lise eğitimini İstanbul Robert Koleji’nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimi ise Amerika’nın önde gelen üniversitelerinden Boston Babson College’da İşletme eğitimi almıştır. Aynı zamanda Northeastern Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünden mezun olarak iki diploma almıştır.

Pınar Sabancı Yüksek Lisans eğitimini Oxford Üniversitesi’nde psikoloji alanında yapmıştır. Yüksek lisans eğitiminden sonra Klinik Psikolog unvanını almıştır. Pınar Sabancı ve YASA Holding Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Sabancı 2010 yılında evlenmiştir. Çiftin üç çocukları vardır.

Pınar Sabancı kariyerine 2019-2020 yılları arasında Lape Psikiyatri ve Nöropsikiyatri Hastanesi’nde başlamıştır. Burada gönüllü psikolog olarak görev almış ve klinik psikoloji stajı görmüştür. 2022 yılında İstanbul Rumeli Üniversitesine bağlı Psikolojik Uygulama ve Araştırma Merkezinde görev almaya başlamıştır.

2022 yılında ise İRUPUYAM’da çalışmaya başlamıştır. İstanbul Rumeli Üniversitesi’ne bağlı İRUPUYAM, Psikolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi’dir. Pınar Sabancı günümüzde kariyerine Zorlu PSM iş birliği ile yaptığı “Pınar Sabancı ile Yaşadım Demek İçin Ne Yapmalı?” programıyla devam ediyor. Programda önemli konuklarla yaptığı söyleşiler aracılığıyla insanlara bilgi sunmayı hedefliyor. Başarılı psikoloğun Spotify’da yayımlanan ‘Psiko-patika’ adlı bir de podcast sesisi bulunuyor.


Pınar Sabancı Kimin Kızı?

Pınar Sabancı, Aysel-Erdener Konca çiftinin kızıdır. Sabancı soyadı eşi İlhan Sabancı’nın soyadıdır. Pınar Sabancı, Sabancı soyadı nedeniyle Pınar Sabancı Arzu Sabancı’nın neyi sorusu merak edilmekte. Pınar Sabancı ve Arzu Sabancı kan bağı ile bağlı değildir.


Instagram: Pınar Sabancı


👉 Sevil Sabancı Kimdir, Ne İş Yapıyor?

👉 Nazlı Sabancı Kimdir, Kaç Yaşında?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu