Bilgi Arşivi

Psikolog-Psikiyatrist Seans Ücretleri 2024

Psikolog-Psikiyatrist Seans Ücretleri 2024. Psikolog ve psikiyatrist seansları, ruh sağlığıyla ilgili sorunları olan bireylerin yardım almak için bir profesyonelle görüşmeleri sürecidir. Psikolog seansları genellikle bireylerin duygusal ve zihinsel durumlarını değerlendirmek, sorunlarını anlamak ve bunlarla başa çıkmak için terapi veya danışmanlık hizmetleri içerir.

Psikolog-Psikiyatrist Seans Ücretleri 2024

Günlük hayatımızda karşımıza çıkan ve kendi başımıza baş etmekte zorlandığımız olaylar, travmatik olarak adlandırabileceğimiz zorlayıcı yaşantılar, evlilikte karşımıza çıkabilecek eşler arası çatışmalar, çocuklarımızın davranış problemleri gibi birçok farklı konuda psikolojik destek alma gereksinimi duyarız. Bunun yanı sıra Depresyon, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB),Öfke Kontrol Problemleri, Panik Atak, Özgüven Problemleri, Psikolojik Travmalar, Yas Süreci, Uyum Sorunları, Romantik İlişki Sorunları, Kişiler Arası İletişim Becerileri, Karar Verme Süreçleri, içinde bir Psikolog ya da Psikiyatra ihtiyaç duyarız.


Yılında Ruh Sağlığı Alanında Hizmet Veren Kurumların Fiyat Listesi

Çoğu kişinin; psikoloğa gitmeden önce kafasında merak ettiği bazı sorular vardır. Örneğin; seans ücreti ne kadar, bütçeme uyuyor mu, kaç seans sürecek gibi sorular kafalarında belirebilmektedir. Öncelikle bir tedaviye başlıyorsanız bu süreyi psikoloğa bırakmanız gerekmektedir. Çünkü size en uygun tedavi seklini belirleyip bu sürece başlayacaktır. Kliniğe sahip psikologların seans ücretleri bulunduğu lokasyona, aldığı eğitimlere, tanınmışlık düzeyine göre de değişkenlik göstermektedir. Psikolog Ücretleri 2024 Yılında 250 TL ile 1.500 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ücretlerle ilgili detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz. 2024 yılı psikolog ücretleri belli başlı şehirler başta olmak üzere, minimum-maksimum fiyat şeklinde listelenmiştir.


Türkiye Psikolog Seans Ücretleri: 250 TL – 1500 TL


Pedagog Ücretleri: 250 TL – 1500 TL


Vajinismus Tedavi Ücretleri: 400 TL – 1750 TL


Türkiye Psikiyatrist Seans Ücretleri: 250 TL – 1750 TL


Psikolojik destek almak, insanların günlük yaşamlarına daha kolay uyum sağlamalarını sağlamak, problem çözme becerisi geliştirmeleri ve çözüm yolları bulmalarına yardımcı olmak, içgörü kazanmalarına yardımcı olmak, akademik ya da iş hayatı gibi performans gerektiren konularda motivasyon kazandırmak, evlilik aile çocuk sorunları gibi hayatımızın bir çok alanını etkileyen konularda gelişim ve iyileşme sağlar.

Türkiye’de psikolojik destek psikologlar, psikolojik danışmanlar, pedagoglar, aile danışmanları, cinsel terapistler, EMDR Terapistleri gibi farklı terapi yaklaşımları benimsemiş olan psikoterapistler tarafından sağlanır. Giderek daha yaygın bir hale gelen, bireylerin yaşamlarında olumlu sonuçlar doğuran, tabir-i caizse halk arasında deli doktoru algısını yıkan psikolojik destek bir hizmet türüdür. Bu anlamda hizmet kalitesi ve ücretleri şehirden şehre ve hatta kurumdan kuruma farklılık göstermektedir.

Öncelikle bilinmesi gereken ilk konu, psikolojik hizmet için verilen ücretin, hizmetin kalitesinden daha önemli olmadığıdır. Yaşamda yaşadığınız problemleri çözmek için vereceğiniz ücret, neden dışarıda yediğiniz bir yemekten daha az olsun?

Bir diğer konu da, psikolojik hizmet içerisinde psikologların, pedagogların, aile danışmanlarının vb. ücretleri her şehirde farklılık göstermesidir. Türkiye’nin bir şehrinde daha pahalıya alacağınız bir hizmeti, başka bir şehirde daha uyguna almanız söz konusudur. Daha sonra, psikolojik hizmetin fiyatları, hizmetin kalitesine göre değişmektedir. Pedagog, psikolog, aile danışmanı, psikiyatr vb. sundukları hizmetler birbirlerinden farklılık gösterebilmekte, bu uzmanların almış oldukları eğitimler, yeterlilikleri, tecrübe ve deneyimleri farklılık gösterebilmekte ve bu nedenle farklı ücretlere yansıyabilmektedir.

Bu sebeplerle, psikolog, pedagog, aile danışmanları vb. hizmetlerde kesin bir ücret belirtilememekle birlikte 300 TL gibi bir fiyatla başlayarak 1.500 TL fiyatlara kadar ücretler değişebilmektedir. Genellikle psikolojik hizmetlerde seans başında ücret alınır ve bu seansa kimin katıldığı, yani bir birey tek başına mı, aile danışmanlığı mı, çocuk için mi gibi alanlara göre seans ücretleri değişmektedir.


Psikiyatrist Ücretleri 2024

Psikiyatristler tıp alanında eğitimini tamamladıktan sonra uzmanlıklarını psikiyatri alanında yapmış, ruh sağlığı alanında hizmet veren kişilerdir. Genellikle devlet hastanelerinde karşılaştığımız psikiyatrlar farklı olarak kendi merkezlerinde ya da başka kurumlar altında hizmet verebilmektedir. Psikiyatristler ilaç tedavisi gerektiren, tıbbi, nörolojik durumlarda tercih edilebilmektedir. Seans ücretleri  yukarıda belirttiğimiz tüm unsurlara, farklı kurum ve şehirlere ve psikiyatriste göre farklılık gösterebilmektedir.


İstanbul Psikiyatri ve Psikolog Seans Ücret Listesi

İstanbul Türkiye’nin nüfus bakımından en kalabalık, turizmin gelişmiş olduğu, farklı kültürlerin bir arada yaşadığı kozmopolitan bir şehridir. Bunun bir sonucu olarak İstanbul psikolog ücretleri bazen Euro, dolar ve Türk Lirası olarak ödeme seçenekleri sunar.

Seans süreleri minimum 50 – 60 dakikadır. Aşağıda ücretler minimum – maksimum şeklinde listelenmiştir.


İstanbul Psikolog Ücretleri 300 TL – 2000 TL


İstanbul Pedagog Fiyatları 300 TL – 1500 TL


İstanbul Psikiyatrist Ücretleri 400 TL – 2500 TL


İstanbul Aile Danışmanlığı ve Çift Terapisi Ücretleri 450 TL – 1500 TL


İstanbul Cinsel Terapi Ücretleri 400 TL – 1500 TL


Ankara Psikolog Fiyat Listesi

Türkiye’nin kalbi olarak bilinen başkent Ankara, ülkemizin en nadide şehirlerinden biridir. Nüfus bakımından kalabalık, farklı meslek gruplarının bulunduğu, farklı kültürlerin bir arada olduğu, başkent bürokrasisiyle iç içedir. Psikolojik danışmanlık hizmeti de bu bağlamda yoğunluk ve çeşitlilik gösterir.

Seans süreleri ortalama olarak 50-60 dakika aralığındadır. Seans ücretleri aşağıda minimum-maksimum şeklinde listelenmiştir.

Ankara Psikolog Ücretleri 250 TL – 1500 TL


Ankara Pedagog Fiyatları 250 TL – 1500 TL


Ankara Psikiyatri Ücretleri 300 TL – 2000 TL


Ankara Aile Danışmanlığı ve Çift Terapisi Ücretleri 250 TL – 1500 TL


Bursa ve Bazı Şehirlerdeki Psikolog Fiyat Listesi

Bursa ve Eskişehir Konya, Antalya, Adana, İzmir, Kocaeli gibi belli başlı illerdeki seans ücretlendirmelerine bakıldığında karşımıza aşağıdaki gibi bir liste çıkmaktadır. Liste minimum-maksimum ücret şeklinde hazırlanmıştır.

Bursa Psikolog Seans Ücretleri 

 • Bursa Psikolog Seans Ücretleri 250 TL – 1250TL
 • Bursa Pedagog Fiyatları 250 TL – 1250 TL
 • Bursa Psikiyatri Ücretleri 250 TL – 1500 TL
 • Bursa Aile Danışmanlığı ve Çift Terapisi Ücretleri 250 TL –1250 TL

Eskişehir Psikolog Seans Ücretleri

 • Eskişehir Psikolog Ücretleri 250 TL – 1250 TL
 • Eskişehir Pedagog Fiyatları 250 TL – 1250 TL
 • Eskişehir Psikiyatri Ücretler 250 TL – 1750 TL
 • Eskişehir Aile Danışmanlığı ve Çift Terapisi Ücretleri 250 TL – 1500 TL

Konya Psikolog Seans Ücretleri 

 • Konya Psikolog Ücretleri 250 TL – 1750 TL
 • Konya Pedagog Fiyatları 250 TL – 1750 TL
 • Konya Psikiyatri Ücretler 350TL – 2500 TL
 • Konya Aile Danışmanlığı ve Çift Terapisi Ücretleri 400 TL – 2500TL

Adana Psikolog Seans Ücretleri 

 • Adana Psikolog Ücretleri 250  TL – 1250 TL
 • Adana Pedagog Fiyatları 250 TL – 1250 TL
 • Adana Psikiyatri Ücretler 250 TL – 1750 TL
 • Adana Aile Danışmanlığı ve Çift Terapisi Ücretleri 350 TL – 1250 TL

Antalya Psikolog Seans Ücretleri 

 • Antalya Psikolog Ücretleri 250 TL – 1250 TL
 • Antalya Pedagog Fiyatları 250 TL – 1250 TL
 • Antalya Psikiyatri Ücretler 300 TL – 2000 TL
 • Antalya Aile Danışmanlığı ve Çift Terapisi Ücretleri 300 TL – 1500 TL

İzmir Psikolog Seans Ücretleri 

 • İzmir Psikolog Ücretleri 250 TL – 1500 TL
 • İzmir Pedagog Fiyatları 250 TL – 1000 TL
 • İzmir Psikiyatri Ücretler 300 TL – 2000 TL
 • İzmir Aile Danışmanlığı ve Çift Terapisi Ücretleri 300 TL – 2000 TL

Görüldüğü üzere hemen hemen her bütçeye uygun seans ücretleri bulunmaktadır. Fakat alacağınız desteğin kalitesi, uzman tanınırlığı, almış olduğu eğitimler vs. gibi noktalar uzman tercihi yaparken özenle dikkat edilmesi gereken hususlardır. Psikolojik sağlığınız söz konusu olduğunda bu noktaları değerlendirerek seçim yapmak, sadece ücreti göz önüne alıp uygun fiyatı gözetmekten daha faydalı olacaktır.


Online Psikolog-Psikiyatrist Seans Ücretleri 

Online Terapi ile dünyanın neresinde olursanız olun psikoloğunuzla görüntülü, sesli ya da mesajlaşma yoluyla görüşebilirsiniz. Birçok kişinin sıklıkla kullandığı Online terapi yöntemi ile önceden randevu alıp istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde seçtiğiniz psikoloğunuz ile görüntülü yada sesli terapi alma hizmetinden faydalanılabilmekte.

Online Psikolog Seans Ücretleri Psikoloğun uzmanlığına  ve sesli yada görüntülü olmasına göre ve 30 dakika sesli seans 300 TL, 30 dakika görüntülü seans 250 TL den başlamaktadır.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu