Bilgi Arşivi

PTT Yurtdışı Kargo Fiyatları 2024 – PTT Yurtdışı Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

PTT Yurtdışı Kargo Fiyatları 2024 – PTT Yurtdışı Kargo Takibi Nasıl Yapılır?. Yurt dışına kargo göndermek isteyenler gönderim ücretlerinin en ucuz yolunu araştırdıklarında PTT Yurtdışı Kargo‘yu tercih etmektedirler. Türkiye’den farklı  ülkelere gönderilmek istenen kargolar için ödenecek olan PTT Yurtdışı Kargo Ücreti gönderinin türüne, ağırlığına, gönderilen ürünün niteliğine göre değişmektedir.

PTT Yurtdışı Kargo Fiyatları 2024

Fiyat listesi örnek amaçlı olup Amerika üzerinden hesaplanmıştır. Amerika için hesaplanan bu fiyatlar hesaplama robotu ile yapılmıştır. Hesaplama robotunda olan ülkeleri seçerek sizlerde kargo gönderim ücretini hesaplaya bilirsiniz.

2024 Yılı PTT yurtdışı kargo fiyatları;

 • 1Kg Gönderi; 250 TL
 • 2 Kg Kargo; 500 TL
 • 3 Kg için; 750 TL
 • 4 Kg Yurt Dışı Kargo Fiyatı; 1.000 TL
 • 5 Kg Yurtdışı kargo fiyatı; 1.250 TL
 • 30 Kg max Ağırlık Yurtdışı Kargo Fiyatı; 7.000 TL

Fiyatlar örnek amaçlıdır. Sizde hesaplama robotu kullanarak ülkelere göre kargo gönderim ücretlerini hesaplayabilirsiniz.


PTT Yurtdışı Kargo Gönderim Ücreti Nasıl Hesaplanır?

PTT yurtdışı kargo gönderi ücretleri hesaplanırken gönderinin niteliklerine göre fiyatlarda değişir. PTT Yurtdışı Kargo Ücretleri desi ve kilogram üzerinden hesaplanır. PTT Yurtdışı Kargo Ücretleri diğer kargo firmalarının ücretlerine göre daha uygun olduğu görülmektedir. Ayrıca kargo anlaşmanız var ise bütün gönderilerinizi daha da uygun ücretle gönderebilirsiniz. Anlaşmanız yoksa bile yine de PTT Yurtdışı Kargo ile yapılan gönderimlerde daha düşük ücretler ödersiniz. Bir gönderinin ücreti ağırlık, en, boy, yükseklik ve desi oranına göre hesaplanır. PTT Kargo Kurumsal internet sayfasında yer alan kargo hizmeti bölümünden, gönderi ücreti hesaplama robotu ile kargonuza ne kadar ücret ödeyeceğinizi hesaplatabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek gönderiniz için ne kadar ödeme yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

 • Gönderi ücreti öğrenme sayfasına giriş yapın
 • Göndereceğiniz paketin ağırlığı
 • En ölçüsünü
 • Boy ölçüsünü
 • Yüksekliğini yazın.

Desi hesaplaması otomatik olarak  karşınıza çıkacak.

Tüm bilgileri doldurduktan sonra hesaplama butonuna tıklayın. Girdiğiniz ölçülerin doğruluğundan eminseniz hesaplama doğrudur ve gönderim yapacağınız şubede aynı ücretle gönderinizi yapabilirsiniz. Göndereceğiniz kargonun acili yet var ise APS Kargo seçeneğini işaretleyerek hesaplama yapabilirsiniz.


PTT Yurtdışı Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

PTT Yurtdışı kargo gönderimi yaparken size verilen 13 haneli kargo takip numarası ile yurtdışına gönderdiğiniz kargonun alıcıya ne zaman ulaşacağı hakkında bilgi alabilirsiniz. PTT Yurtdışı kargo takip numarası ile TURPEX sayfası üzerinden gönderi takip sekmesini seçerek 13 haneli olan barkod numarasını ilgili alana yazmanız durumunda sorgulama yaparak gönderinizin hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz.


👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu