Gündem

Putin Özel Savaş Durumuna Geçilmesi Emrini Verdi! Nükleer Silahları Teyakkuza Geçirdi!

Rusya Devlet Lideri Putin, Savunma Bakanlığına Rus ordusunun caydırıcı güçlerini özel savaş vazifesi durumuna geçirmesi buyruğunu verdi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Savunma Bakanlığına Rus ordusunun caydırıcı güçlerini özel savaş görevi durumuna geçirmesi emrini verdi. Rus ordusunun caydırıcı güçleri nükleer silahlar ve hipersonik füzeleri de kapsıyor.

Putin, Nükleer Güçlerini Teyakkuza Geçirdi!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov ile toplantı yaptı. Toplantının başında Putin, Batı’nın Rusya ile ilişkilerinde dostça olmayan eylemlerde bulunduğunu söyledi.

Putin, “Ekonomik alanda gayrimeşru yaptırımları kastediyorum. NATO ülkelerinin üst düzey yetkilileri de ülkemize karşı saldırgan açıklamalar yapıyor. Bu yüzden Genelkurmay Başkanı’na ve Savunma Bakanı’na Rus ordusunun caydırıcı güçlerini özel savaş görevi durumuna geçirmesini emrediyorum.” ifadelerini kullandı.

Rus ordusunun caydırıcı güçleri nükleer silahlar ve hipersonik füzeleri de kapsıyor.


ABD, Putin’in Nükleer Hamlesi İçin ‘Kesinlikle Kabul Edilemez’

BBC’nin aktardığına göre ABD’nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Linda Thomas-Greenfield, bu adımı ‘kabul edilemez’ olarak nitelendirdi.

Greenfield, ‘Bu, Putin’in bu savaşı tamamen kabul edilemez bir şekilde tırmandırmayı sürdürdüğü ve onun eylemlerini mümkün olan en güçlü şekilde durdurmaya devam etmemiz gerektiği anlamına geliyor’ dedi.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu