Gündem

“Rapor’lu Eğitim” Tatili 9 Güne Tamamladılar, Sınıflar Boş Kaldı!

Ramazan tatilini 9 güne çıkartmak isteyen öğretmenler ve öğrenciler ya devamsızlık yaptı ya da rapor aldı. Tatil uzayınca sınıflar boş kaldı. Yöneticiler sınıfları birleştirme yoluna gitti.

Tatili 9 Güne Tamamladılar, Sınıflar Boş Kaldı!

Ramazan Bayramı tatili için kabineden 9 gün tatil kararı bekleyenler hayal kırıklığına uğradı. Bayram için şehir dışına giden öğretmen tatili uzattı. Aileler de çocuklarını alıp tatil planlarını dokuz güne çıkardı. Birçok okulda perşembe ve cuma günü aynı manzara yaşandı. Öğrenciler devamsızlık yaptı, öğretmenler usulsüz rapor aldı. Sınıflar boş kaldı. Okul yönetimleri çareyi sınıfları birleştirmekte buldu. Aile hekimleri isyan etti. Görevinin başındaki öğretmenle veliler şu tepkileri gösterdi:

> Okula gittim. Öğretmenler odası boş, sınıflarda da aynı manzara. Çocuğumu okula götürdüğüm gibi geri getirdim. Nöbetçi öğretmen ‘Dersler bugün boş’ dedi.

> Benim sınıfımda sadece iki öğrenci vardı. Herkes memleketine gitmişti. Bizim okulda rapor alan öğretmen yoktu çünkü müdür bayramda rapor yasağı getirdi.

> Her sene aynı durumla karşı karşıyayız. Evladım gün boyu bahçede beden dersi yapıp döndü. Bu süreçte rapor alan bütün isimler tek tek incelenmeli. Keyfi olarak rapor alanlar için gerekli adımlar atılmalı.

> Benim öğrenciler bayram tatilini uzatmış. Tatil fotoğraflarını bana gönderip siz de tatile devam edin öğretmenim diyorlar. WatsApp grupları bu konuyla çalkalanıyor.

> Okulun son günleri havası var. Öğrenciler gelmiyor, dersler işlenmiyor.


Doktorlar İsyanda

Rapor için kapıları çalınan sağlıkçılar, sosyal medya hesaplarından şöyle isyan etti:

> Az önce bayram tatilini uzatmak için acil servise gelen beş yüzüncü kişiyi de raporsuz yolladım.

> Rapor için yine çok orijinal bahaneler dinledim. Gerçekten bu işi suistimal edenlerin sayısı oldukça fazla… Biz geri çeviriyoruz ama özel hastaneden parayı basıp raporu koparanların sayısı fazla.

> Bir günde 26 öğretmen benden rapor istedi.

> Bizim WatsApp gruplarında doktorun üzerine yürüyenleri bile duyduk. Bu duruma bir çözüm artık şart.

> Usulsüz rapor vermek suçtur. Bu bir gerçek ama lafımız sadece usulsüz rapor için ısrar edenlere. Görevini layığıyla yapan her meslek grubuna saygımız sonsuz.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu