Yaşam

Reparil Gel Ne İşe Yarar? Reparil Gel Boyun Tutulmasına İyi Gelir mi?

Reparil Gel Ne İşe Yarar? Reparil Gel Boyun Tutulmasına İyi Gelir mi? Uzman hekimler tarafından sıklıkla reçete edilen ve reçetesiz olarak da satılan Reparil Gel, genel olarak, şişliği giderici, iltihap giderici ve ağrı kesici (analjezik) özelliktedir. Bu yazımızda Reparil Gel Prospektüsüne göre; Reparil Gel Kas Gevşetici mi? Reparil Gel Nasıl Kullanılır? Reparil Gel Yan Etkileri Nelerdir? sorularının cevapları ve Reparil Gel hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik.

Reparil Gel Ne İşe Yarar?

 

Haricen kullanıma uygun olan Repail Gel Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? merak edilenler arasında yer aldı. Uzman hekimler tarafından sıklıkla reçete edilen ve reçetesiz olarak da satılan Reparil Gel; genel olarak, şişliği giderici (antiödematöz), iltihap giderici (anti-enflamatuvar) ve ağrı kesici (analjezik) özelliktedir. İçeriğindeki etken madde olarak 1 g essin ve 5 g dietilamin salisilat içermektedir. Bir kutu REPARİL-GEL N, 50 gram olarak ambalajlanmıştır.

Bir çok farklı alanda kullanılan Reparil Gel; travma sonucu oluşan ezik, çürük, burkulma (distorsiyon), kan  toplanması (hematom) ve kiriş kılıfı yangısında (tendovaginit) durumlarında, omurga kemiğinin ağrılı  durumlarında (servikal sendrom, sırt ağrısı, bel ağrısı [lumbago], siyatik), yüzeysel toplardamar iltihabı (tromboflebit) ve varisleşmiş damarlarda kullanılır.

Ağrı kesici ve iltihap giderici özelliği ile birlikte boyun tutulmasına da iyi geldiği bilinmektedir. Kas gevşetici olarak kullanılsa da ağrı kesici özelliği sayesinde boyun tutulması içinde kullanılabilmektedir.


Reparil Gel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 

Aşağıdaki Durumlarda Reparil Gel Kullanmayınız

Eğer REPARİL-GEL N’in uygulanacağı bölgede açık yara varsa, deri yaralı veya ışın tedavisi görmekte olan bir vücut bölgesi ise ilaç uygulanmamalıdır. REPARİL-GEL N’in bileşimindeki maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Aşağıdaki Durumlarda Reparil Gel Dikkatli Kullanınız

Eğer REPARİL-GEL N çok geniş alanlara uygulanırsa, içerdiği essinin etkisi ile pıhtılaşma önleyici ilaçların (antikoagülan) etkisinde bir artış ve dietilamin salisilatın etkisi ile de kan şekeri düşürücü ilaçların (sülfonilüreler) etkisinde bir artış ve metotreksat isimli ilacın toksik etkisinde artış olabilir. Bu uyarılar geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Reparil Gel Nasıl Kullanılır?

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar:
Herhangi bir kullanım yolu önerilmemişse gerekli yere günde bir kere veya birkaç kere ince bir tabaka halinde sürülür.

Uygulama yolu ve metodu:
İlgili cilt bölgesine, uygulanacak sahanın büyüklüğüne göre, bir veya birkaç cm uzunluğunda jel sıkılarak istenirse hafif masaj ile ince bir tabaka halinde cilde tatbik edilir. REPARİL-GEL N şikayetler bitinceye kadar kullanılabilir.

Değişik yaş grupları:
Çocuklarda kullanımı:
REPARİL-GEL N’in içindeki dietilamin salisilat deriden önemli miktarda emilip zehirlenmeye yol açabileceğinden, çocuklarda dikkatli kullanılmalıdır; bu hastalarda geniş yüzeylerde uzun süre kullanılmasından kaçınılmalıdır.

Yaşlılarda kullanımı:
Yaşlılarda kullanımına ilişkin bir sınırlama yoktur.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Reparil Gel Yan Etkileri Nelerdir?

 

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

Çok seyrek
• Alerjik deri reaksiyonu
Bunlar REPARİL-GEL N’in hafif yan etkileridir.
Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etkiyle karşılaşırsanız
doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Reparil Gel 2024 Fiyatı Ne Kadar?

2024 yılı Reparil Gel Güncel Eczane Satış fiyatı 92,01 TL’dir

Reparil Gel Prospektüsü İçin TIKLAYINIZ


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Dicloflam Tablet Kas Gevşetici mi?

👉 Difenak Jel Kas Gevşetici Mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu