Gündem

Rus Tanklarının İlerleyişini Durdurmak İçin Köprüyü Kendisiyle Birlikte Havaya Uçurdu!

Ukraynalı mühendis Vitaliy Skakun, düşman tanklarının ilerlemesini durdurmak için kendisiyle birlikte Henichesky Köprüsü'nü havaya uçurdu.

Ukrayna ordusunda görev yapan Vitaliy Skakun, Rus tanklarının ilerlemesini durdurmak için için kendisiyle birlikte Henichesky Köprüsü’nü havaya uçurdu. Skakun’un köprüden ayrılamadan havaya uçtuğu belirtildi. Köprüyle birlikte havaya uçan Skakun, ülke kamuoyunda kahraman ilan edildi.

Kahraman İlan Edildi!

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları hız kesmeden devam ederken, Ukrayna ordusu saldırılara direnmeye çalışıyor. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, bir askerin Rus güçlerini durdurmak için köprüyü havaya uçurmak için gönüllü olduğunu, ancak köprüden ayrılamadan döşediği bombaların patladığını açıkladı.

Ordunun açıklamasında, ‘Tank ilerleyişini durdurmak için Henichesky karayolu köprüsünü havaya uçurma kararı alındı. Denizci Vitaliy Skakun, bu görevi yerine getirmek için gönüllü oldu ve düşmanı durdurmak için Henichesky karayolu köprüsünü havaya uçurdu.’ denildi.

Mühendis olan Vitaliy Volodymyrovych Skakun’un, köprüye bombalar döşediği, ancak ayrılmak için zamanının kalmadığı bildirildi.

Köprüyle birlikte havaya uçan Skakun, ülke kamuoyunda kahraman ilan edildi. Ukrayna basınında yer alan haberlerde, ‘Skakun‘un Kahramanca eylemi, düşmanın ilerlemesini önemli ölçüde yavaşlattı. Birim organize olup savunma için yeniden konuşlandı.’ ifadelerine yer verildi.
👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu