Gündem

Rusya’dan Ambargo Uyarısı: Petrol Varil Fiyatı 300 Doların Üzerine Çıkabilir!

Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak Pazartesi günü gazetecilere yaptığı açıklamada, Batılı müttefiklerin Moskova’ya Ukrayna nedeniyle daha fazla yaptırım uygulamayı düşünmesi nedeniyle Rus petrol ithalatına yönelik yasağın “felaket” sonuçları olacağı konusunda uyardı.

Rusya’dan ‘Ambargo’ Uyarısı

Novak, Rus haber ajansları tarafından taşınan açıklamalarda, “Rus petrolüne yönelik bir yasak, küresel pazar için feci sonuçlara yol açacak. Fiyatlardaki artış tahmin edilemez olacak varil başına 300 dolardan fazla, hatta daha fazla olacak,” dedi.

Novak, Rus petrolünü Avrupa pazarında hızla değiştirmenin “imkansız” olacağını da sözlerine ekledi. “Bir yıldan fazla sürecek ve Avrupalı ​​tüketiciler için çok daha pahalı olacak” dedi.

“Avrupalı ​​politikacılar, vatandaşlarını, tüketicileri onları neyin beklediğini ve benzin istasyonlarında, elektrikte, ısıtmada fiyatların fırlayacağı konusunda dürüstçe uyarmalı” dedi.

Novak, Rus petrolüne yönelik ambargo görüşmelerinin “istikrarsızlık yarattığını ve tüketiciler için önemli zararlara yol açtığını” söyledi.

Şu ana kadar böyle bir karar almadık” dedi. Ancak Avrupalı ​​politikacılar, Rusya’ya yönelik açıklamaları ve suçlamalarıyla bizi buna itiyor” dedi.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu