Yaşam

Sağlıklı Bir İlişki İçinde Olduğunuzun 14 İşareti

Sağlıklı Bir İlişki İçinde Olduğunuzun 14 İşareti. Bu dönemde sağlıklı ilişkileri olması gerektiği kadar bulmak kolay değildir. Herkes çok yüzeysel ve uzun vadede olmaya değer birisini çok zor buluyor. Bu nedenle bu işaretleri dikkate almalısınız.

Sağlıklı Bir İlişki İçinde Olduğunuzun 14 İşareti

Bir ilişkiyi olumlu ve sağlıklı bir ilişki haline getiren birçok şey vardır, bu da birçoğu için bir bütün olarak çıkmaya kapatır. Gerçekten yerleşmek ve birlikte bir yaşam yaratmak söz konusu olduğunda hepimizin şeffaflığa, saygılı ve çok daha fazlasına ihtiyacımız var. Aşağıda, daha sağlıklı olduğunu düşünen bir ilişkide en önemli şeylerden bazılarını gözden geçireceğim ve eğer bu şeylerden yoksuysanız, bağlantınızın olmasını istediğiniz kadar olumlu değil.

1. Küçük kin gitsin

İkiniz de küçük kin taşımıyorsunuz. Bırakmaya gelince, ikiniz de yapıyorsunuz. Hiçbir şey sevdiğiniz kişiyi kaybetmeye değmez, özellikle de akşam yemeği yiyeceğiniz yer kadar küçük bir şey olduğunda.


2. Siz ikiniz hala kendi insanısınız

İkiniz de ilişkinizin dışındaki kişileri kapatmadınız. Siz ikiniz hala birbiriniz olmadan bir şeyler yapmayı ve kendi hayatınızı yaşamayı seviyorsunuz. Bireysellik önemlidir.


3. Birbiriniz için gerçekçi beklentileriniz var

Siz ve eşiniz sınırlarınızı biliyorsunuz. Birbirinizin mükemmel olmasını ve hepimizin hata yaptığımızı bilmesini istemezsiniz. Kimse çok yükseğe kaldırılmıyor, herkes aynı seviyede.


4. İlişki içinde bir güven duygusu vardır

Siz ve eşiniz her şeyden önce birbirinize güvenebilirsiniz. Zamanlar zor olduğunda birbiriniz için oradasınız ve sırlarınızın ikiniz arasında kaldığını biliyorsunuz. Bunun gibi çiftler, başkalarının yapamayacağı şekilde büyürler.


5. Birbirinizle iletişim kurabilirsiniz

İletişim olmadan hiçbir ilişki sürmeyecek, dönem. Siz ve eşiniz birbirinizle her şey hakkında konuşabilirsiniz. Ne olursa olsun, birbirinize gelebilir ve ilişki içinde veya başka bir şekilde sizi rahatsız eden her şeyi tartışabilirsiniz.


6. Siz sadece bir ‘çift’ ile değil, birbirinizle arkadaşsınız

Ofkiniz de iyi geçiniyorsunuz. Siz sadece bir çift değilsiniz, arkadaşsınız ve romantizmi karışımdan kaldırabiliyorsunuz. Birlikte olduğunuzda diğer insanlardan çok daha fazlasını yaparsınız.


7. Birbirinizle güvende hissedersiniz

Birbirinizi rahat hissedersiniz. Hem güvende hem de emniyet altındasınız ve korkacak hiçbir şeyiniz yok. Nerede olursanız olun evinizdedir ve çoğu insanın bulabileceği bir şey değildir.


8. Birbirinize katılmama korkusu duymuyorsunuz

İkiniz de sorun yaratmadan birbirinize katılmıyorsunuz. Siz ikiniz de kendi insanınızsınız ve bunun farkındasınız. Farklı sayfalarda olmanız, işlerin değişmesi gerektiği veya birlikte olamayacağınız anlamına gelmez.


9. Siz birbirinizin en büyük motivasyon kaynağı sizsiniz

İkiniz de birbirinizi güçlendiriyorsunuz ve birbirinize nasıl ilerleyeceğinizi öğretiyorsunuz. Birlikte herhangi bir şeyden geçebilir ve hayallerinizi kovalayabilirsiniz. Herkes bir şey yapamayacağınızı düşündüğünde, eşiniz yapabileceğinizi bilir.


10. Kararlarla birbirinizi dikkate alırsınız

Birlikte kararlar verebilirsiniz. Çünkü birbirinizin hayatında yaptığınız şeyler birbirinizi etkiliyorsa çok önemlisiniz. Diğerleri önceden dikkate alınmadan hiçbir şey yapılmaz.


11. Aslında birlikte vakit geçirmeyi seviyorsunuz.

En iyi arkadaşlar olarak birlikte çok fazla zaman harcıyorsunuz ama işler bir sonraki seviyeye alındığında işler daha da yakınlaşıyor. Birbirinizin etrafında olmayı ve anıları paylaşmayı seviyorsunuz. Eğer şu anda birlikte olduğunuz yerde olmasaydınız hayat aynı olmazdı.


12. ‘Ayrıntılar’ ve ‘sorunlar’ ilişkinizi akıl içinde gizli tutarsınız

Zaman zaman tavsiye almak için arkadaşlarınıza veya yakın ailenize gidebilirsiniz, ancak genel olarak özel sorunlarınızı başkalarıyla paylaşmazsınız. İkiniz de çevrimiçi olarak bunun gibi şeyler hakkında mesaj yayınlamazsınız ve her şeyi kapalı tutarsınız. Bu, dışarıdan gelenlerin birbirlerini ayırmalarına izin vermek yerine kendi sorunlarınızla başa çıkmanıza olanak tanır.


13. Birbirinizin kararlarına saygı duyuyorsunuz

Her ikinizin de nasıl ilerlediğinizle aynı sayfada olduğunu biliyorsunuz. Birbirinize ve her birinizin verdiği kararlara saygı duyarsınız. Tabii, zaman zaman bir şeyler sorgulayabilirsiniz ama zorlamıyorsunuz. Günün sonunda, her ikiniz için olması gerektiği gibi işlerin yapıldığını biliyorsunuz.


14. İkiniz de yanlış olduğunda özür dilemeyi biliyorsunuz

İçinizden biri hata yaptığında özür diler. İkiniz de yanlış olduğunda itiraf etmeyin. İkiniz de hayatın bir hafta sonra önemli olmayacak şeyler için sinirlenecek zaman kaybetmek için çok kısa olduğunu biliyorsunuz.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu