Kamu Personel Alımları

Sahil Güvenlik Komutanlığı Kadın Erkek 30 Personel Alımı Yapacak

Son başvuru tarihi 31 aralık olan ilana göre Sahil Güvenlik Komutanlığı Kadın ve Erkek toplamda 30 Personel Alımı Yapacağını açıkladı. İlana göre 20 Aralıkta başlayacak olan başvurular  e-devlet üzerinden Sahil Güvenlik Komutanlığı’na yapılacak. tüm detaylar için makalemizi okuyabilirsiniz…

Sahil Güvenlik Komutanlığı Kadın Erkek 30 Personel Alımı Yapacak

 

e-Devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresinden yapılacak başvurular ile ilgili detayların yer aldığı bilgilendirme kılavuzuna, www.sg.gov.tr internet adresinden ulaşılabilirsiniz.

Alım Yapılacak Ünvanlar Şu Şekildedir;

 

 


Başvuru Şartları

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.

2. Sahil Güvenlik Komutanlığı 2021 Yılı Devlet Memuru Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’nda ilan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı KPSS’ye girmiş olmak.

3. “Hizmetli, Berber, Garson, Elektronik Teknisyeni, Hesap Sorumlusu” unvanlarında yapılacak başvurularda 2020 yılı KPSS sınavına ait KPSSP94 puan türünden; “Mali İşler Memuru, Video Montaj Teknikeri” unvanlarında yapılacak başvurularda 2020 yılı KPSS sınavına ait KPSSP93 puan türünden, diğer unvanlardaki başvurularda ise 2020 yılı KPSS sınavına ait KPSS P3 puan türünden kılavuzda belirtilen asgari puanı almış olmak.

4. Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (31 Aralık 2003 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1986 ve daha sonra doğanlar başvurabilir).

5. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışmamış olmak ve sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak.

6. Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

7. Bilgilendirme kılavuzunda ilan edilen kadro unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak.

8. 2021 Yılı Devlet Memuru Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’nda belirtilen diğer şartları taşımak.

İrtibat ve bilgilendirme için: 0 312 416 45 60 (Hafta İçi: 09.00-12.30 ve 13.30-18.00 saatleri arasında)  iletişime geçebilirsiniz.


Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu