Yaşam

Şeffaf Maskara Ne İşe Yarar? Şeffaf Maskara Nasıl Kullanılır?

Şeffaf Maskara Ne İşe Yarar? Şeffaf Maskara Nasıl Kullanılır?. Şeffaf maskara kirpiklere ıslak parlaklık verir daha hacimli ve kalkık görünmesini sağlar. Şeffaf maskara genellikle tek başına kirpiklerde kullanılır, maskara üzerine sürülmesi tavsiye edilmez. Gelin hep birlikte Şeffaf maskara hakkında tüm bilinmesi gerekenleri öğrenelim.

Şeffaf Maskara Ne İşe Yarar?

Şeffaf maskara kullanımı en çok doğal makyajlara yakışıyor. Kirpiklerini en doğal şekilde uzatmak ve hacimle kaldırmak için günlük makyajında şeffaf rimele bir şans vermelisin. Şeffaf rimel sürmek, gözlerini olduğundan daha büyük gösterir ve natural göz makyajını ortaya çıkarır. Klasik maskaraların yoğun ve belirgin bitişlerinden sıkılanlar için şeffaf maskara ideal bir alternatif olacak! Biz şeffaf rimeli en çok doğal ve nude makyaj stillerinde kullanmayı seviyoruz. Makyaj yapmış gibi görünmek istemiyorsan şeffaf maskarayı sen de çok seveceksin.

Şeffaf maskara gözlerin daha açık ve belirgin görünmesini sağlıyor. Düşük kirpiklerini kaldırır ve gözlerinde hafif lifting etkisi yaratır. Bu nedenle şeffaf maskara daha çok ince, cılız ve seyrek kirpiklere sahip olanlar tarafından kullanılıyor. Şeffaf maskara doğal ve sportif görünmek istediğin günlerde uygulamalısın. Nude göz makyajı yaptığın günlerde kirpiklerinde daha yumuşak bir etki görmek için makyajını şeffaf rimel ile tamamlayabilirsin.


Şeffaf Maskara Nasıl Kullanılır?

Şeffaf maskarayı uygulamak klasik maskarayla hemen hemen aynı! Tek farkı, şeffaf maskara sürmek çok daha kolay. Renksiz rimelgöz çevrene taşmayacağı için daha kolay bir şekilde sürebilir ve anında kirpiklerinin daha kalkık göründüğünü fark edebilirsin.

Şeffaf maskarayı hem alt hem de üst kirpiklerine sürmeni öneririz. Maskaranı kirpiklerinin alt kısmından uygula ve uçlarına doğru ilerle. Şeffaf rimelinin daha belirgin görünmesi için birkaç kat maskara sürmek serbest! Şeffaf maskarayı sürmeden önce göz makyajını tamamlamalısın. Kirpiklerine dökülen far tozlarını temizle ve kirpiklerinin tamamen temiz olduğuna emin ol. Yoksa şeffaf maskara kirpiklerinin üzerine dökülen farları daha belirgin bir hale getirebilir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu