Yaşam

Sekrol Şurup Ne İşe Yarar? Sekrol Şurup Kullanıcı Yorumları

Sekrol Şurup Ne İşe Yarar? Sekrol Şurup Kullanıcı Yorumları. Havaların soğuması ile birlikte soğuk algınlığı, Nezle, Grip gibi hastalıklar baş göstermeye başladı. Bu tür hastalıklar bulaşıcı olup solunum zorluğu yaşatmaktadır. Bu hastalıkların belirtilerinden biride öksürüktür. Hastalığın seyrine göre öksürük ile beraber balgam olumu artar ve balgamı atmak da zorlaşır. Her ne kadar günümüzde doğal yollarla balgam atmayı denesek de yeterince faydalı olmayabilirler. İşte tam da bu durumlarda yani balgam atmakta zorlandığımız zaman Sekrol Şurup ile balgamı kolaylıkla atabilirsiniz. 

Sekrol Şurup Ne İşe Yarar?

Sekrol Şurup Ne İçin Kullanılır a geçmeden önce içeriğindeki etken maddelerden bahsetmekte fayda var. Çünkü yapılan araştırmalar sonucunda Sekrol Şurup ana ve yardımcı etken maddeleri sayesinde başarılı olduğu bilinmektedir. Bu Şurubun etkili olmasını sağlayan ana maddesi  ambroksol iken yardımcı maddeler  ise;

 • Sorbitol
 • Vişne esansı
 • Propil paraben
 • Metil paraben
 • Saf su
 • Sodyum nitrat dır.

Sekrol şurup, uzun zamandır devam eden solunum yolu hastalıklarında kullanılmakla beraber, bir yandan dan aniden beliren solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılmaktadır. Bu şurubun tel başına bir tedavi yöntemi olmadığını özellikle belirtmek isteriz. Buna rağmen solunum yolu hastalıklarında balgam söktürme konusunda oldukça etkili olduğunu da söyleyebiliriz.


Sekrol Şurup Bebeklerde Kullanılır mı?

Gerek bebeklerde gerek çocuklarda ve yetişkinlerde balgam oluşumuna neden olan solunum yolu hastalıklar kendini gösterebilmektedir. Fakat Sekrol her yaş grubunun kullanımı için uygun olsa da doktor kontrolünde belli doz ayarlamaları yapılarak kullanılmaktadır.

Sekrol bebeklerde kullanım açısından günde iki kez kullanıla bilineceği bilinmektedir. Günde iki kez kullanılması önerilen şurupta ölçü değerleri olarak ise ½ verilmektedir. Daha çok ya da az kullanımı ancak uzmanların tavsiye etmesi ile yapılabilir. Farklı durumlar söz konusu olduğu zamanlarda prospektüslere göre hareket edilmesi lazımdır.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Sekrol Şurup Nasıl Kullanılır?

Şurubun yetişkinlerde tedaviye başlanan ilk iki ya da üç günde 3 defa bir ölçek olmak üzere alınması önerilirken Sekrol Şurup Kullanımı için pek çok farklı başlık bulunmaktadır. Sonraki zamanlarda ise günde iki kez olmak üzere birer ölçek alınması gerekecektir. Tedavi ise ek bir şey önerilmemesi halinde on güne kadar devam edebilmektedir. Kullanımın çocuklar açısından;

 • 0 – 2 yaş için günde iki kez ¼ ölçek
 • 2 – 5 yaş için günde üç kez ¼ ölçek
 • 5 – 12 yaş için günde iki ya da üç kez ½ ölçek olacak şekilde ayarlanması gerekmektedir.

bu kullanım önerileri elbette doktor kontrolü ile birlikte yapılması tavsiye edilir. Bu  yüzden kullanım öncesinde muayene olunması ve uzmanlar tarafından verilecek olan talimatların oldukça iyi bir şekilde dinlenmesi gerekmektedir. Sekrol Şurup nasıl kullanılır konusunda hata yapılması yüzünden istenen iyileşme sürecinin elde edilememesi ve hastalıkların daha ağır şekilde atlatılması gündeme gelmektedir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Sekrol Şurup Yan Etkileri Nedir?

Kişilerin Sekrol Şurup yan etkileri bakımından benzerlerini görmeleri şart değildir. Ancak ilk olarak ağır olan yan etkilerden bahsedilmesi gerekmektedir. İlk grupta açıklanacak olan yan etkilerden herhangi birinin görülmesi halinde şurup kullanımı anında bırakılmalı ve zaman kaybetmeden bir acile gidilmelidir. Bahsi geçen yan etkiler ise;

 • Nefes alma güçlüğü,
 • Ciltte döküntü oluşması,
 • Yüzün şişmesi,
 • Mukozalarda değişim meydana gelmesi şeklindedir.

Pek sık rastlanmamasına karşın kullanıma ara verilmesini gerektirmeyen yan etkiler arasında ise;

 • Karın ağrısı
 • İshal
 • Kusma
 • Bulantı yer almaktadır.

İkinci grupta bulunan yan etkiler de yerine göre ciddidir. Bu neden yüzünden kullanıma ara verilmesi gerekmese bile bir eczacıdan ya da doktordan fikir alınması tavsiye edilmektedir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Sekrol Şurup Fiyatı 2024 Ne Kadar?

İlaç ve şuruplarda alt ve üst fiyat uygulamaları değerlendirilmektedir. Uygulamalarda rakamsal değişimler ise senelik olarak yapılmaktadır. Bu tür ilaçlar reçeteli olarak satılmaktadır. Sigortası olanların ise reçeteli olan ilaçların büyük kısmına para ödemeleri gerekmemektedir. Bu sayede tedavi masrafları devlet tarafından karşılanmış olmaktadır. Sigortası olmayanlar için ise Sekrol Şurup yüksek fiyatlı ilaçlar kategorisinde bulunmamaktadır.

Sekrol şurup 2024 yılında Eczanelerde satış fiyatı 142,27 TL’dir.


Sekrol Şurup Kullanma Talimatı İçin TIKLAYINIZ


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu