Kimdir

Selami Kuran Kimdir, Nerelidir? Selami Kuran Hayatı ve Biyografisi

Selami Kuran Kimdir, Nerelidir?. Esra Erol programında yorumcu olarak izleyicinin karşısına çıkan Avukat Hülya Kuran ve eşi Selami Kuran son günlerde merak konusu oldu. Katıldığı programlarda yaptığı yorumlar ile dikkatleri üzerine çeken Selami Kuran Kaç Yaşında? İşte Esra Erol avukat Hülya Kuran ve eşi Selami Kuran kimdir? hakkında tüm merak edilenler...

Selami Kuran Kimdir, Nerelidir?

Prof. Dr. Selami Kuran şuan Milletlerarası Hukuk Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır. Lisans, yüksek lisans ve doktorasını İsviçre’de Zürih Üniversitesi Hukuk ve Siyasal Bilimler Fakültesi’nde tamamlayan Prof. Dr. Selami Kuran, doçentlik ve profesörlük unvanlarını Marmara Üniversitesi’nin akademik kadrosundayken edindi. Fakültenin Milletlerarası Hukuk Ana Bilim Dalı Başkanı olan Kuran, aynı zamanda İstanbul Barosu’na kayıtlı bir avukat.

👉 Ece Alton Kimdir, Kaç Yaşında? 


Selami Kuran Eğitim Bilgileri 

  • 1987 – 1990 Doktora -Universitaet Zürich (University Of Zürich), İsviçre
  • 1986 – 1987 Yüksek Lisans -Universitaet Zürich (University Of Zürich), İsviçre
  • 1981 – 1985 Lisans -Universitaet Zürich (University Of Zürich), İsviçre

Alman-Türk Hukukçular Birliği Kurucu Üyesi olan Prof. Dr. Kuran’ın, Alman-Türk Sanayi ve Ticaret Odası ile Türk Alman İş adamları Derneği üyeliği de bulunuyor.

Habere göre, İngilizce, Almanca ve Fransızca bilen Prof. Dr. Kuran’ın akademik CV’sinde şu yayınlar dikkat çekiyor:

  • Uluslararası Deniz Hukuku, Beta Yayınları, Beşinci Baskı, İstanbul 2016.
  • Uluslararası Hukuk Temel Metinler, Beta Yayınları, Üçüncü Baskı, İstanbul 2014.
  • Kıyı Devletinin Karasuları Üzerindeki Yargı Yetkisi, Hukuk Araştırmaları Dergisi ,1995, Cilt 9, Sayı 1-3, s.273-287.
  • Uluslararası Deniz Yatağının Hukuki Statüsü, M.Ü. Hukuk Fakültesi, Argumentum Dergisi, Ekim, Kasım, Aralık 1998, Sayı 57, s. 453-459

Lisans, yüksek lisans ve doktorasını İsviçre’de Zürih Üniversitesi Hukuk ve Siyasal Bilimler Fakültesi’nde tamamlayan Prof. Dr. Selami Kuran, doçentlik ve profesörlük unvanlarını Marmara Üniversitesi’nin akademik kadrosundayken edindi. Fakültenin Milletlerarası Hukuk Ana Bilim Dalı Başkanı olan Kuran, aynı zamanda İstanbul Barosu’na kayıtlı bir avukat. Alman-Türk Hukukçular Birliği Kurucu Üyesi olan Prof. Dr. Kuran’ın, Alman-Türk Sanayi ve Ticaret Odası ile Türk Alman İş adamları Derneği üyeliği de bulunuyor.


Esra Erol avukat Hülya Kuran Kimdir

Avukat Hülya Kuran 1972 yılında Çanakkale’de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini memleketi Çanakkale’de tamamladı. Marmara Üniversitesi’nden 1996 yılından mezun olan Hülya Kuran aslen Çanakkaleli. Üniversiteden mezun olduğu yıl nikah masasına oturan Hülya Kuran kendisi gibi hukukçu olan Selami Kuran ile evli. Eşi Selami Kuran bir hukuk profesörü. Evli olan Hülya Kuran’ın biri kız biri erkek 2 çocuğu var. Hülya Kuran özel bir avukatlık firmasında çalışıyor.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu