Kimdir

Selen Yalaz Kimdir, Nerelidir? Selen Yalaz Hayatı ve Biyografisi

Selen Yalaz Kimdir, Nerelidir? Selen Yalaz Hayatı ve Biyografisi bu yazımızda son günlerde en çok merak edilenler arasında yer alan Selen Yalaz Kaç Yaşında Ne İş Yapıyor? gibi soruları cevaplayacağız. Ayrıca Selen Yalaz hakkında tüm merak edilenleri yazımızın devamında bulabiliriniz.

Selen Yalaz Kimdir?

Bir çok kanalda muhabirlik yapan başarılı sunucu Selen Alaz en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. Muhabirliğe ilk olarak CNN Türk’te başlayan Selen Alaz, , DHA’ da diplomasi muhabirliği yaptıktan sonra, ardından Haber Global’de muhabirlik görevlerinde bulundu. 1993 yılında İzmir’ de doğan Selen Yalaz, 2023 yılı itibari ile 30 yaşındadır ve aslen İzmirlidir. Son olarak NTV’de muhabir olarak çalışan Selen Yalaz KRT TV ile anlaştığı  bilinmekte.

İzmir’de Bornova Koleji’nden mezun olduktan sonra, yüzde 70 burs ile girdiği İstanbul Yeditepe Üniversitesi Radyo, Televizyon, Sinema Bölümünü ilk üçte tamamladı. İlkokuldan beri istediği meslek gazetecilikti. Eğitim aldığı Üniversite yıllarında medya zirvelerini yönetti ve aktif görev aldı. Yine üniversite yıllarında Cnn Türk Ana Haberde muhabir olarak staja başladı. Ana haberdeki stajının ardından Akıl Çemberi gibi birçok programda görev aldı.


Selen Yalaz Hayatı ve Biyografisi

Üniversite mezuniyetinin ardından İngiltere’nin başkenti Londra’da özel bir okulda 8 ay İngilizce eğitim aldı. Burada bir yandan yabancı ve yerli medya kuruluşlarına freelance haber yazdı. Londra’daki eğitimini tamamladıktan sonra ilk profesyonel işi CNN Türk’te Cüneyt Özdemir ile 5N1K oldu.

2 yıl boyunca program muhabirliği ve editörlüğün yanı sıra Dipnot.tv’ye çeşitli alanlarda yazı yazdı. Youtube’da yayınlanan Cüneyt Özdemir’in sunduğu Kalebodur ve Mimarlık ile Fark Yaratanlar programında metin yazarlığı yaptı. 5N1K’daki deneyiminin ardından hayali olan diplomasi muhabirliği için Ankara’ya geldi. Demirören haber ajansında yaklaşık 2 yıl Diplomasi Muhabirliği yaptı. Burada geçirdiği yaklaşık bir yıllık süreçte çok sayıda habere imza attı.

Şubat 2019’da ise Demirören Haber Ajansı’nda Diplomasi Muhabiri olarak görev aldı. Demirören Haber Ajansı’nda yaklaşık 2 yıl Diplomasi Muhabirliği yaptı. Ardından 2020 yılında Haber Global’le ile anlaştı. Haber Global’de CHP ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı gibi kritik önem taşıyan alanlarda çalıştı. Yalaz son olarak NTV’de muhabir olarak görev yapıyordu ve ardından KRT TV de görev yapmaya devam ediyor.


Instagram 👉 Selen Yalaz


👉Ayhan Altıntaş Kimdir, Kaç Yaşında? Ayhan Altıntaş Hayatı ve Biyografisi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu