Yaşam

Sevgiliniz Bu 8 Şeyi Yapıyorsa, Bu Aşk Değil, Saplantıdır

Sevgiliniz Bu 8 Şeyi Yapıyorsa, Bu Aşk Değil, Saplantıdır. Bu yaşamda, aşkı karıştırabileceğimiz tonlarca başka şeyin olduğunu unutuyoruz ve bu nedenle birçok toksik durumda ortaya çıkıyor. Obsesif ortaklar ve bizi manipüle eden veya kötüye kullanan kişiler bizi sevmiyor ve bunun farkında olmamız gerekiyor. Eşiniz size, olduğunuz kişi gibi adresler yerine mülk gibi davranıyorsa, muhtemelen sizin için olan kişi değildir.

Sevgiliniz Bu 8 Şeyi Yapıyorsa, Bu Aşk Değil, Saplantıdır

Takıntı ve sevgi arasındaki farkı nasıl anlayacağınızı bilmek zor görünebilir, ancak göründüğünden çok daha kolay. Aşk iniş ve çıkışlarla gelebilir ama size karşı olan biriyle sıkışıp kalmış gibi hissetmenize neden olmaz. Aşağıda, erkeğinizin düşündüğünüz gibi size ait olmayabileceğine dair bazı işaretlerin üzerinden geçeceğim, sadece size ait olma fikrine takıntılı olabilir.

(Bu şeyleri seni kontrol etmek için yapıyor çünkü seni sevdiği için değil.)

1. Sınırlarınıza saygı göstermezler, özellikle de diğer insanların yanında.

Hepimiz hayatımızdaki insanlarla sınırlar koymak zorundayız. Eşiniz sınırlarınızı görmezden geliyor ve sorunu daha önce ele aldıktan sonra sizi başkalarının önüne zorluyorsa, sizi sevmiyor. Kontrol altında olmak istiyor ve etrafınızdaki insanların önünde statüsünü açık tutmayı seviyor.


2. Az söylemek çok yoğundur.

O ve onun sevgisi beklediğiniz gibi değil. Her şey olması gerekenden çok daha yoğundur ve sizi kenarda tutar. Bu tür şeylerin olmasına izin veremezsin.


3. Sizi ve ilginizi çok talep ediyorlar.

Sadece etrafınızda olmak isteyen sevgi dolu bir insan gibi görünebilir, ancak bundan daha da ileri gider. O kadar talep ediyor ki, nadiren kimseye ya da başka bir şeye zamanınız var. Hayatınızı da yaşayabilmelisiniz.


4. Her şey güneye çıkarsa, kendinize veya kendinize zarar verme tehditleri ortaya çıkarırlar.

Planları koparmaya veya hatta onlarla bağları koparmaya çalıştığınızda, size ya da kendinize zarar vermelerini söyleyeceklerdir. Onlar sizi kendi tarafına geri almak ve ayrılmaya çalıştığınız için korkunç hissettirmek için büyük uzunluklara gidecek. Bu, sizi kontrol etmenize izin vermemeniz gereken ciddi bir manipülasyon sorunudur.


5. Her zaman en yakın olduğunuz insanları kıskanırlar.

Normalde yaptığınız insanlarla zaman geçiremezsiniz çünkü o çok kıskançtır. Kendisinden başka kimseyle yalnız kaldığın zaman korkuyor ve her zaman ondan çok şey çıkarıyor. Sana veya başka birine nasıl güveneceğini bilmiyor gibi.


6. Onlar her zaman en kötüsünü varsayar ve büyük zamanı kirletir.

Hızlı bir şekilde cevap vermediğinizde veya meşgul olduğunuzda hile yaptığınızı veya başka biriyle bir şeyler yaptığınızı varsayar. Kendi zihnindeki en kötü senaryolara atlar ve bu yüzden kirpiklere kapılır. Bazen habersiz görünür ve her şeyi bir tartışma haline getirir.


7. Ayrı olduğunuzda telefonunuzu her zaman havaya uçururlar.

Ondan uzakta olduğunuzda, mesaj atıyor ve sizi durmadan çağırıyor. Zaman aşımının tadını çıkaramazsınız çünkü telefonunuza yapıştırılmasını istiyor. Tabii ki sadece bir check-in gayet iyi ama bu yukarıda ve öteye gidiyor.


8. Gerçekten ihtiyacınız olduğunda bile size asla yalnız zaman tanımazlar.

İster zekâda olun, ister biraz boşluğa ihtiyacınız olsun ya da sadece hayal kırıklığına uğrayın ve bir ana ihtiyacınız olsun, asla yalnız kalmazsınız. Her zaman sana tutkal gibi yapıştı ve birçok nedenden dolayı seni deli ediyor. Bu hoş görülmemeli, hepimizin yerimize ihtiyacı var.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu