Blog

Son Zamanların En Gözde Meslekleri

Gelişen ve değişen dünyada her gün yeni bir meslek dalına ihtiyaç duyuluyor.  Bu yüzden öğrenciler için meslek dallarını ve meslek gruplarını bu yazı altında derledik. Sizlerinde bizlere yorumlarınız ve geri dönüşümleriniz ile destek olmanızı bekleriz.

1) Üniversite Profesörü

Akademisyenlik tüm öğrenciler için gözde bir meslek olarak bilinir. Derslere giren gözlüklü kafasında onlarca bilgi olan öğretmenlerimizin yerine kim geçmek istemez ki ? Akademisyen olmak için üniversitede okuduğumuz bölümü çok iyi derecelerde bitirip sınavları kazanmamız gerekiyor. En önemlisi ise çalışmak sınavları kazanmak ile bitmiyor.


2) Girişimci

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren girişimcilik mesleği eskilerin dili ile serbest meslek, yeni bir iş dalında şirketlere veya kendi işimizi kurarak o dalda en iyisi olmaya çalışmak diye de nitelendirilebilir. Günümüzün en önemli isimlerinde Elon Musk, tesla firması ile daha önce kimsenin yapmadığı elektrikli otomobil ve uzay projeleri ile adından sıkça söz ettiriyor.


3) Sosyal Medya Uzmanı

Tüm dünyanın eli ayağı olan sosyal medyaları en iyi kullanan ve sosyal medyalardan en iyi anlayan insanlar olarak dile getirilen bu iş uzmanları çoğu şirketin veya ünlü isimlerin hesaplarını dünya listelerine sokmaya çalışırlar. Bu sayede kendi çalışma saatleri ve kendi takımları ile evden de çalışabilirler. Youtube, İnstagram, Facebook bu uzmanların iş alanlarından sadece bir kaçıdır.


4) Yönetici

Büyük şirketlerin, işletmelerin, herhangi bir işin sahibi olmadığı halde ona emanet edilen işi sahiplenen kişi anlamına gelen bu meslek dalı son zamanlarda öğrenciler arasında ‘Ceo’ ile bilinmektedir. Yönetici olmak için o iş ile ilgili bilgi,pazarlama,işletme ve yönetim dalında uzman olmanız gerekmektedir.


5) Aşçılık

Son zamanların değişen yemek lezzetleri ile birlikte ortaya çıkan ünlü aşçıların da örnek davranışları ile ortaya çıkan bu meslek eski zamanlara dayanmaktadır. Belirli eğitimler ile olabildiğince yükselebileceğiniz geniş bir meslek dalı olan Aşçılık, bitmeyen bir pazara sahiptir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu