Yaşam

Spasmomen Ne İşe Yarar? Spasmomen Gaza İyi Gelir mi?

Spasmomen Ne İşe Yarar? Spasmomen Gaza İyi Gelir mi? Bu yazımızda Spasmomen Prospektüsüne göre Spasmomen Ne İçin, Nasıl Kullanılır? Spasmomen  zayıflama Spasmomen Kabızlığa İyi Gelir mi? Spasmomen Günde Kaç Kez Kullanılır? Spasmomen Ne İlacı, Yan Etkileri Nelerdir? Gelin birlikte Spasmomen  Kullananların yorumları ve tüm merak edilenleri öğrenelim.

Spasmomen Ne İşe Yarar?

Genel olarak bağırsak tedavisinde kullanılan ve uzman hekimler tarafından sıklıkla reçete edilen Spasmomen Ne İşe Yarar? merak edilmekte. Adından da anlaşılacağı gibi bağırsaklardaki spazm rahatsızlığı tedavisinde kullanılmaktır. Lakin buradaki ince ayrıntı ise irritabl bağırsak sendromunda ve ağrılı bağırsak spazmları, gerilme ve hareket problemleri ile karakterize olan diğer sindirim sistemi koşullarında kullanılır.

İçeriğindek bulunan otilonyum bromür etken maddesi sayesinde; karın ağrısı, kramplar, şişkinlik ve gaz gibi irritabl bağırsak sendromu (IBS) ile ilişkili semptomları tedavi etmek için kullanılan, antispazmodik olarak bilinen bir ilaçtır. Otilonyum bromür, spazmları azaltmaya ve ilişkili semptomları hafifletmeye yardımcı olabilecek sindirim sistemindeki düz kasları gevşeterek çalışır.


Spasmomen Ne İçin Kullanılır?

Spasmomen Prospektüsüne göre aşağıdaki rahatsızlıklar için kullanılır

 • Sindirim sistemindeki düz kaslara etki ederek spazmları (kasılmaları)ortadan kaldırır.
 • Karında şişlik, baskı veya gerginlik hissi, bulantı, karın ağrısı, kabızlık, ishal, acil tuvalet ihtiyacı gibi durumlarla ortaya çıkan irritabl bağırsak sendromu durumunun iyileştirilmesini sağlar.
 • Aşırı gaza bağlı ağrılı bağırsak spazmlarını tedavi eder.
 • Şişkinlik ve hareket bozukluğu ile kendini gösteren sindirim sistemi şikayetlerini giderir.
 • Sindirim kanalının aşı motilitesini (hareket bozukluğunu) düzenler.
 • Mide-bağırsak kanalındaki gaz kabarcıklarını dağıtıcı etkisi ile gazın oluşumunu önleyerek şişkinlik (gazı) durumunu ortadan kaldırır.
 • Sindirim kanalındaki gaz nedeniyle oluşan ağrı durumunu tedavi eder.
 • Ağrılı bağırsak spazmlarının tedavisinde kullanılır.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Spasmomen Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Otilonyum bromür ya da SPASMOMEN’in içeriğindeki yardımcı maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz (aşırı duyarlılık) varsa
 • Kolon tıkanması durumu varsa
 • Glokom varsa (göz küresindeki basıncın arttığı bir göz hastalığı)
 • Prostat bezinde büyümeniz varsa (prostatik hipertrofi olarak da bilinir)
 • Mideden barsağa geçen kanalda daralmanız varsa (pilorik stenosis)
 • Barsak tembelliği (atoni) sebebiyle kabızlıktan şikayetçiyseniz (örn; şeker hastalığı nedeniyle): Spasmomen sindirim sistemi kaslarını gevşetir. Bu nedenle, daha sıklıkla şeker hastalarında görülen, kabızlık veya barsak tembelliği (atoni) şikayetiniz varsa Spasmomen’i dikkatle kullanınız.

Bu uyarılar geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.


Spasmomen Nasıl Kullanılır?

Öncelikle belirtelim ki Spasmomen Tableti doktorunuz yada eczacınızın önerdiği şekilde kullanmalısınız. Bunun dışında; Spasmomen Tablet Kullanımı Prospektüsüne göre aşağıdaki gibidir.

 • Spasmomen’ idaima doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanınız. Herhangi bir durumdan emin değilseniz lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
 • Doktorunuzun önerisine göre: günde 2-3 defa 1 tablet alınız.

Uygulama yolu ve metodu:

 • Tabletleri bir miktar su ile birlikte, kırmadan, ezmeden ya da çiğnemeden tercihen yemeklerden 20 dakika önce alınız.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Spasmomen Yan Etkileri Nelerdir?

Aşağıdakilerden biri olursa, Spasmomen’i kullanmayı durdurunuz ve derhal doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz.

 • Nefes almada ya da yutkunmada zorluk, yüzde, dudaklarda, dilde ya da boğazda şişme, ciltte döküntü ya da şişlikler olan şiddetli kaşıntı gibi alerjik reaksiyon belirtileri

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin Spasmomen’ ekarşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Yaygın olmayan:

 • Ağız kuruluğu, bulantı ve üst karın ağrısı gibi sindirim sistemi ile ilgili hastalıklar
 • Kaşıntı ve kızarıklık
 • Yorgunluk ve halsizlik
 • Baş ağrısı ve vertigo (baş dönmesi)

Ayrıca; spasmomen kullanan hastalarda, döküntü (ürtiker) ve özellikle dudaklar, gözler, cinsel organlar, eller, ayaklar ve boğaz veya dil çevresinde cildin daha derin katmanlarında şişme gibi izole cilt duyarlılık reaksiyonu durumları gözlemlenmiştir. Bazı durumlarda ani nefes almada zorluk (anjiyoödem) görülmesi mümkündür.

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız,
doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.


Spasmomen 2024 Fiyatı Ne Kadar?

Spasmomen 2024 eczane satış fiyatı 92,01 TL’dir

Spasmomen Prospektüsü İçin TIKLAYINIZ


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Nospazm Ne İşe Yarar?

👉 Metpamid Ne İşe Yarar?

👉 Muskazon Ne İşe Yarar?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu