Yaşam

Suljel Jel Ne İşe Yarar? Suljel Jel Nasıl Kullanılır?

Suljel Jel Ne İşe Yarar? Suljel Jel Nasıl Kullanılır?. Özellikle spor yaparken oluşan kas ve eklem ağrılarında kullanılan Suljel Jel Ne İçin Kullanılır? Vücutta oluşan iltihap ya da ağrıya neden olan biyolojik durumlarda kullanılan Suljel Jel Kullananların Yorumları oldukça etkili olduğu yönünde. Bununla birlikte ağrı kesici özelliğe sahip olan Suljel Jel Fiyatı 2024 de merak edilmekte. Gelin birlikte Suljel Jel hakkında tüm detayları öğrenelim…

Suljel Jel Ne İşe Yarar?

Suljel, etken maddesi Nimesulid olan bir kremdir. Vücutta ağrı ve iltihaba neden olan durumları ortadan kaldırmak için kullanılan Suljel krem, kazan ve spor yaralanmalarında meydana gelen burkulma, ezilme gibi durumların tedavisine yardımcı olmaktadır. 30 gramlık alüminyum tüplerde satışa sunulan Suljel, haricen kullanılmaktadır. Ağrı ve iltihabı ortadan kaldırmak için sık sık tercih edilen bir krem olan Suljel, son zamanlarda çok popüler hale gelmiştir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

👉 Dolgit Krem Ne İçin Kullanılır? 


Suljel Jel Nasıl Kullanılır?

Suljel doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken bir kremdir. Bu nedenle Suljel’i doktorunuzun tavsiye ettiği kullanım şekline göre kullanmanız gerekmektedir. Aksi takdirde Suljel’den beklenen faydalar gerçekleşmeyebilir.

Bunun dışında eğer doktorunuz bir kullanım şekli belirmediyse normal kullanım şekline göre kullanabilirsiniz. Bu kullanım şekli ise günde 3-4 kere problemli bölgeye yeteri miktar sürülmesi şeklindedir. Suljel’in bölgeye hafif masajlar şeklinde sürülmesi gerekmektedir. Kremi sürdükten sonra üzerinin örtülmemesi gerekmektedir. Günde 3 ya da 4’ten fazla sürülmesi durumunda krem fayda sağlamak yerine çeşitli zararlara neden olabilmektedir.

İlaç kullanımlarında önce içerisinde yer alan prospektüsün okunması gerekmektedir. Bunun nedeni ise kullanım aşamaları ve herhangi bir durumda nasıl bir yol izleneceğine dair bilgi aktarımı sağlar. Suljel jel kullanımı ise bu noktada şu aşamalardan oluşmaktadır;

 • İlaç içerisinde yer alan ana etken maddesine alerjiniz var ise kullanmamanız gerekmektedir.
 • Ağrıları hafifletmek, iltihabı gidermek, şişliği daha aza indirmek cilt sağlığı üzerinde daha olumlu bir etki bırakmak amacıyla kullanılmaktadır.
 • 12 yaşından küçük olan çocukların kullanımı uygun olmamaktadır.
 • Suljel Krem kullanımında kıyafet üzerinde boya etkisi yapabileceğinden dolayı, kullanım aşamasında dikkatlice sürülmesi gerekmektedir.
 • Geniş cilt tabakası üzerinde kullanımı uygun olmamaktadır. Bununla beraber uzun süre kapsamında uygulanması halinde cilt yüzeyinde olumsuz etkiler bırakabilir.  Bu noktada doktorunuzun önerdiği süre çerçevesinin de dışına çıkmamanız gerekmektedir.
 • Uygulanan cilt yüzeyine herhangi bir bandaj uygulanması yapılmaması gerekmektedir.
 • Enfeksiyon, açık yara ya da daha farklı durumlarda kullanılmaması gerekmektedir. İlacın etken maddesi bu durumda olumsuz bir tepkime durumu oluşturabilir.
 • İlacın kullanımı aşamasında herhangi bir yan etki ile karşılaştığınız takdirde ilacı derhal bırakmanız gerekmektedir. Daha sonrasında uzman doktorunuza başvurmalısınız.

Suljel Krem Yan Etkileri Nelerdir?

İlaçların belirli reaksiyonlarda tepki göstermesi adına yan etkileri bulunmaktadır. Bu etkiler vücuda giriş yapan ana etken maddenin sonuçlarını da belirli yollarla gösterilmesini de sağlar. Tam da bu nokta da Suljel yan etkileri de kişiye göre değişiklik gösterir. Bununla beraber yan etkileri şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Nefes alış verişlerinde zorlanma ya da hırıltılı olacak şekilde soluma,
 • Yüz çevresinde, boğaz kısmında ve ağız bölgesinde aniden oluşan şişlik,
 • Kullanımdan sonra deri üzerinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı durumunda ilaç kullanımını bırakmalısınız. Daha sonrasında uzman doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

İlaç içerisinde yer alan Suljel prospektüs içerisinde bu durum hakkında nasıl bir yol izlemeniz gerektiği belirtilmektedir. Kullanım aşamasından önce okumanız daha uygun olacaktır.


Suljel Jel Fiyat 2024

Suljel krem 2024 fiyatı 327.38 TL şeklinde satışa sunulmaktadır. Bununla beraber ilaç fiyatlarında yıl içerisinde değişiklik gösterebilmektedir. Bunun nedeni ise Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen fiyat aralıkları, ilaçların kullanım amaçları, reçeteli olup olmaması gibi etkenler ön planda olmaktadır. Bu noktada Suljel krem fiyatı 2022 içerisinde değişiklik göstereceği de yer alan izlenimler çerçevesinde hazırlanır.


Suljel Krem Hamilelikte Kullanımı

Suljel hamilelikte kullanılır mı? En çok merak edilen sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun yanıtını uzman doktorunuz tarafından öğrenmeniz mümkün olmaktadır. Nedeni ise ilaç kullanım alanları farklı olması durumunda bebeğinize ya da sizlere herhangi bir olumsuz etkisi olabilmektedir. Yaşanabilecek bu durumu önlemek adına ilaç kullanımından önce mutlaka uzman hekiminize danışmanız gerekir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Suljel Krem Emzirme

Suljel krem emzirme döneminde doktorunuza başvurmadan kesinlikle kullanmamanız gerekir. Nedeni ise anne sütüne geçebilecek bir etkisinin bulunmasıdır. Bu kapsamda bebeğiniz üzerinde herhangi bir olumsuz durum yaşanabilmektedir. Bebeğinizi ve sizi korumak adına alınan önlemlerin başında ise doktorunuzun onayı olması gerekmektedir.


Suljel Kullananlar

Suljel kullananlar yorumları kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi ise kullanım alanları, vücut üzerinde bulunan etkisi gibi durumlar olmaktadır. Aynı zamanda vücudunuzda farklı bir durum ile karşılaşırsanız doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.


Suljel Krem Muadili

İlaçların belli eş değerleri bulunmaktadır. Kullanım amaçlarına göre ya da içerisinde barındırdığı etken madde yapısına nazaran değişiklik göstermektedir. Suljel muadili ilaçları şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Nımes Combo Jel,
 • Sulıdın Jel,
 • Fuzo Jel,
 • Motival Jel,  muadilleri arasında bilinen isimlerden bir kaçı olmaktadır.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu