Kimdir

Suna Yurtalan Özdemir Kimdir, Kaç Yaşında? Suna Yurtalan Özdemir Hayatı ve Biyografisi

Setrinur kurucusu olan Suna Yurtalan Özdemir Kimdir?  Seda Sayan programına katıldıktan sonra merak konusu oldu. Eşi Feridun Özdemir ile 2. evliliğini yapan Suna Özdemir İlk eşi Kimdir, Kaç Kez Evlendi? Suna Yurtalan Estetik Hali ve Kaç Çocuğu var? araştırılmaya başlandı. Gelin birlikte Suna Yurtalan Hayatı ve Biyografisi öğrenelim.

Suna Yurtalan Özdemir Kimdir?

Setrinur kurucusu ve sahibi olan Suna Yurtalan, Türk kadın modacı tasarımcıdır. Tesettür alanında yenilikçi ve özgün tasarımları ile sıfırdan başlayarak ünlenmiştir.  Türkiye ve dünyada tesettür şal modeli alanında tasarımları ile tanınmaktadır. 1976 doğumlu Suna Yurtalan, günümüzde tesettür giyim dünyasının öncü isimlerinden birisi olarak tanınmaktadır. Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümü mezunudur. 2 yıllık çalışma hayatından sonra hemşirelik mesleğini bırakmıştır.

Tesettür gelinliğin ünlü isimlerinden moda tasarımcısı Suna Yurtalan ‘ı takipçileri siyah incim olarak adlandırmaktadırlar. Kendi kıyafetinde genellikle siyah’ı tercih eden Yurtalan, Setr-i Nur firmasının sahibi olarak iş hayatını sürdürmektedir. 1996 yılından bu yana moda üzerine çalışmalarını devam ettirmektedir. Evinde bir dikiş makinasıyla bu işe başladığını ve bu günlere öyle geldiğini belirtmiştir.Günümüzde 25 ilde gelinlik markasının şubeleri bulunmaktadır.

25 yıldır bu işi yaptığını söyleyen Suna Yurtalan, şu an yaklaşık 500 çalışanı olduğunu ve dünya çapında da tanındığını ekliyor. Fransa’dan Hollanda’ya , Mali’den İtalya’ya pek çok yerde adını duyurmuş ve duyurmaya da devam etmektedir.  Geçmişte bir evlilik gerçekleştirmiş boşanmıştır, 2020 yılında ise yazar Ferudun Özdemir ile nişanlanmış ve sonrasında evlenmiştir.

👉 Zeruj Kimdir, Kaç Yaşında? 


Suna Yurtalan Özdemir Hayatı ve Biyografisi

Suna Yurtalan 1 Ocak 1976 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Memleketi aslen Ankara’dır. Eğitim hayatına Anakra’da başlayan Suna Yurtalan liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitimine Hemşirelik Bölümü’nde devam etti ve mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Hemşirelik yapmaya başladı. Özel yaşamında hayatına birisi girdi ve evlendi. Bu evliğilinden 3 çocuğu dünyaya geldi.

Suna Yurtalan moda ve tesettür alanında ilk adımını 1996 yılında hiç bir eğitimi okul ve kurs görmeden evinde yalnızca bir dikiş makinasıyla tasarımlarını hazırlayarak web sitesi üzerinden pazarlamaya başladı. Tesettür gelinliğin ünlü simalarından moda tasarımcısı Suna Yurtalan bugün takipçileri tarafından “Siyah İncim” olarak adlandırmaktadır. Genellikle koyu giysiler giymesi tercih eden Suna Yurtalan günümüzde Setr-i Nur firmasının sahibi güçlü iş kadınlarından birisidir.

Suna Yurtalan 25 yıl önce çıktığı bu yolda bugün tasarladığı tesettür markasının 25 ilde şubeleri bulunmaktadır. 25 yıldır tesettür tasarlayan Suna Yurtalan’ın 500’den fazla çalışanı ulunmaktadır. Ayrıca tesettür markası yalnızca yurt içinde değil aynı zamanda yurtdışına Fransa, Hollanda, Mali ve İtalya’da da pazarlaması yapılmaktadır. Suna Yurtalan özel yaşamında ilk evliliğinden 3 çocuğu dünyaya geldi. Ancak daha sonra bu evliliğini sona erdirdi.

İnstagram 👉 Suna Özdemir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu