Yaşam

Tantum Jel Ne İçin Kullanılır? Tantum Jel Kullananların Yorumları

Tantum Jel Ne İçin Kullanılır? Tantum Jel Kullananların Yorumları. Eklem ağrıları ve doku zedelenmeleri gibi fiziki rahatsızlıklarda ağrıyı gideren bir krem olan Tantum Jel Ne İşe Yarar? iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik etkenleri azaltan, ağrı kesici ve iltihap önleyici krem olan Tantum Jel Fiyatı 2024 de merak edilenler arasında. O zaman gelin birlikte Tantum Jel Nasıl Kullanılır? tüm detayları ile öğrenelim…

Tantum Jel Ne İçin Kullanılır?

Genellikle eklem ağrıları için kullanılan Tantum Jel aynı zamanda iltihap giderici olarak da kullanılmakta. Tantum jel, yangı önleyici etkisine bağlı olarak ağrı kesici özelliklere sahip bir non-steroid antiinflamatuvar ilaçtır. Renksiz, berrak jel olan tantum kolay yayılır ve lavanta kokusuna sahiptir. 50 mg tüp ambalajlarda satılmaktadır. Muhtelif sebeplerle (cerrahi, travmatik, fizik vs.) meydana gelen yumuşak doku zedelenmelerine bağlı lokal ödem (vücutta sıvı birikimi), yangı, kas ağrıları ve eklem ağrıları tedavisinin yanında aşağıdaki rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.

Herhangi bir hasar, zedelenme veya cerrahi müdahale sonucu oluşan yumuşak doku zedelenmelerine bağlı bölgesel ödem, iltihap ve ağrı durumlarında; burkulma, ezilme ve adale gerilmesi ile oluşan ağrılar, sırt ve bel ağrısı; kas ağrıları; tendon iltihabı ve bursit hastalığına bağlı ağrıların giderilmesinde kullanılır.


Tantum Ne İşe Yarar?

Tantum jel boyun ağrısı için iyi gelen bir kremdir. Tantum jel boyun ağrısı, eklem ağrısı gibi ödem sonucu oluşan ağrıları giderir.

 • İltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik durumları ortadan kaldırır.
 • Yumuşak doku zedelenmeleri sonucu oluşan ödemi iyi eder.
 • Ezilme ve burkulma gibi yumuşak doku travmalarını iyi eder.
 • Bel ağrısı, sırt ağrısı, omuz ağrısı, boyun ağrısını tedavi eder.
 • Omuz tutulması ve boyun tutulmasını iyileştirir.
 • Ağrı, iltihap ve kas gerginliği ile oluşan iskelet-kas hastalıklarını iyileştirir.
 • Osteoartrit (kireçlenme) tedavisinde kullanılır.
 • Romatizmal hastalıkların iyi edilmesinde kullanılır.
 • Tendon iltihabı ve bursit hastalığına bağlı ağrıların geçirilmesinde kullanılır.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Tantum Jel Faydaları

İskelet-kas sistemi sağlığını korumaya yardımcı olur. Bel, sırt, omuz, boyun gibi vücut bölgelerinde ağrı ve iltihabı giderir. Vücudun uzuvlarındaki romatizmal hastalıkları iyi eder. Kişiyi hızlıca sosyal hayatına dönderir. İltihapların yayılıp ciddi rahatsızlıklarının önüne geçer. Kas kasılmalarını ortadan kaldırarak gerginliği alır.


Tantum Jel Nasıl Kullanılır?

 • Doktorunuz bu jeli reçete etti aynı şekilde kullanın yoksa da aşağıdaki kullanım önerilerini dikkate alın.
 • Sorunlu bölgeye hafif hafif ovarak sürün.
 • Günde 2 ya da 3 defa kullanılmalıdır. Her kullanımda 1 -2 gramlık jel sürmek yeterli olacaktır.
 • Bu ilacın kullanım süresi cerrahi travmalarda 3-5 gün, travmatik durumlarda 5-7 gündür.

Tantum Jel Kullanım Şekli

Tantum jel kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Hiçbir ilaç doktor ya da eczacı tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır. Tedavi esnasında doktorunuzdan tantum jel talep edebilirsiniz, uygun olması halinde gerekeni doktorunuz yapacaktır. İçeriğinde bulunan maddelere alerjiniz varsa kullanmayın, kullanmanız halinde tantum jel yan etkileri ile karşılaşma ihtimalinizi arttırırsınız.

Tantum, hasta bölgeye veya civarına hafif ovarak günde 2-3 kez sürülerek kullanılır. 1 seferde sürülecek jel miktarı 35 mm-85 mm (1-2 g) uzunluğunda olmalıdır. Tedavi süresi cerrahi travmalarda 3-5 gün, diğer travmatik durumlarda 5-7 olarak standart görülse de doktorunuz sizin tedavinizin ne kadar süreceğini size bildirecektir.


Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

İçeriğindeki maddelere alerjiniz varsa kullanmayın. Doktorunuzun belirttiği dozu aşmayın. Açık yaralar üzerinde kullanılmaz. Uzun süreli kullanım cildi hassaslaştırır, zarar verir. Gözlerden, ağız ve burun içinden uzak tutunuz. Tantum fayda sağlaması için uygun dozda kullanmalısınız. Doz aşımı durumunda ya da olumsuz bir etki ile karşılaşıldığında hissedildiğinde jeli kullanmayı bırakarak doktorunuza mutlaka bilgi verin.


Tantum Jel Yan Etkileri

İçeriğinde maddelere karşı duyarlılığı olan kişilerde yan etkileri oluşabilir. Bunun yanında yan etkilerinin görülme ihtimali oldukça azdır.

Hafif yan etkiler

 • Kızarıklık
 • Cilt tahrişine bağlı kaşıntı
 • Deride içi sıvı dolu kabarcıklar
 • Işığa karşı duyarlılık reaksiyonları

Tantum Jel Fiyatı 2024

50  gramlık Tantum Jel 2024 güncel fiyatı 92,01 TL‘den eczanelerde satılmaktadır. Eczane dışında satışı yoktur. Reçeteli alındığında devlet tarafından ödenmektedir. Bu fiyatlardan çok fazla söyleyen eczanelerden alım yapmayın. Son kullanma tarihine göre kullanın.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Vücut Peelingi Ne İşe Yarar? 

👉 Bi Profenid Ne İşe Yarar? 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu