Gündem

Teknolojide Son Nokta ‘Metodbox’

Yıllardır eğitimde herkesin görmek istediği yüksek teknolojiyi kullanarak kişiye özgü öğrenme programı geliştiren Bahçeşehir Koleji yetkilileri bugün lansmanda ‘METODBOX‘un tanıtımını yaptı.

Teknolojide Son Nokta ‘Metodbox’

Velilerin ve öğrencilerin kendilerince öğrenecekleri, yeni bir şeyler katmak için amaçlanan bu programın asıl hedefi yapay zekayı eğitime en verimli şekilde katmak.

Programı tanıtan Enver Yücel, “Bugün çok önemli bir gün. Yapay zeka temelli bir öğrenme platformunun Türkiye’den üniversitemizin ve yazılımcılarımızın da desteğiyle ortaya çıkması çok önemli. Biz kişiye özgü eğitim sistemi dedik. 15 yıl önce 60 ilde bizzat ben de katılarak, kişiye özgü öğretimi anlattık. ‘Öğrenme süreci, insanın parmak izleri kadar özeldir ve herkesin öğrenme şekli farklıdır’ dedik. Öğretmen arkadaşlarımız siz de öğrencilerinizi bu mantaliteyle yetiştirmeye çalıştınız. Ama şimdi yapay zekayı kullanılarak ne yapmak istiyoruz, her alanda kullanılacak olan yapay zeka, makinaların öğrendiğini şimdi verilerin birbiriyle konuşmasını sağlayacak. Veriler artık akıllı hale gelecek. Elinizdeki milyarlarca veri kendi arasında artık ortaya bir anlayış, bilgi ve kültür çıkaracak. Buna tek başına bizim aklımızın ve beynimizin ulaşamayacağını yapay zekayla ulaşmış olacağız. Amacımız öğrenmeyi en ince detayına kadar , öğrenmek isteyene anlatabilmek ve geliştirebilmek. Genelde öğrenme metodları aşağı yukarı aynı. Zaman zaman diyoruz, ‘Tebeşirden , kara tahtadan şimdi başka tahtaya geçtik’. açıklamalarında bulundu.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu