Öğrenci Gazetesi

TOEFL Çıkmış Sorular PDF İndir

TOEFL Çıkmış Sorular PDF İndir. TOEFL yurtdışından okumak, yaşamak isteyenlerin veya ülkemizdeki eğitim kurumları tarafından istenilen yabancı dil bildiklerini belgelendirmek için girilen sınavdır. TOEFL IBT sınavı 4 bölümden oluşmaktadır. Reading (Okuma), Listening (Dinleme), Speaking (Konuşma) ve Writing (Yazma) bölümleridir. Her bölüm 30 puan üzerinden puanlanır ve toplamda en fazla 120 puan alınabilmektedir. TOEFL sınavı ayda 2 kez 165 ülkede yapılmaktadır ve sınava giriş için bir sınırlama yoktur.

TOEFL Çıkmış Sorular PDF İndir

TOEFL IBT sınavı başvuruları 7 gün 24 saat www.ets.org adresi üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Bu makalemizde TOEFL sınavına hazırlanan adaylar için önceki yıllarda çıkmış TOEFL soruları ve örnek soruları PDF formatında derledik. TOEFL sınavı hazırlanan adaylar için hazırladığımız TOEFL çıkmış sorular ve örnek sorular listemizde aşağıdaki bağlantıları tıklayarak PDF formatında indirebilirsiniz.

TOEFL Çıkmış Sorular PDF İndir


TOEFL Örnek Sorular PDF İndir


TOEFL Sınav Soruları Nasıldır?

  • Okuma  bölümü (60-100 dakika uzunluğunda) bilim ve akademik tartışmalar gibi konularda yazılı metinleri anlama ve analiz etme yeteneğinizi değerlendirir. TOEFL sınavı Okuma bölümünde katılımcılara akademik 3 veya 4 adet metin verilir ve bu metinler üzerinden hazırlanan sorulara yanıt vermeleri istenir. Bu bölümde soru sayısı 36 ila 56 arasında değişebilir, bu sebeple Okuma bölümünde katılımcıya verilen süre de 60 ila 80 dakika arasında değişiklik göstermektedir.
  • Dinleme  bölümü (60-90 dakika uzunluğunda)  soru ve süre sayısı açısından değişiklik gösterebilmektedir. TOEFL Dinleme bölümünde katılımcılara 34 ila 51 arasında soru sorulur ve soru sayısı ile dinleme pasajlarına bağlı olarak 60 ila 90 dakika aralığında cevap süresi tanınır. Katılımcılar konuşmaları, sınıf tartışmalarını ve sohbetleri dinleyerek sorulara yanıt verirler.
  • Konuşma  bölümü (20 dakika) düşüncelerinizi ve fikirlerinizi İngilizce olarak ne kadar iyi ifade edebileceğinizi ölçmek içindir. TOEFL Konuşma sınavında başarılı olmak için ayrıca daha önceki sınavlarda sorulan konular ile ilgili kendi konuşmanızı hazırlayabilir, konuşmanızın nasıl olacağını belirleyebilir ve pratik yapabilirsiniz.
  • Yazma  bölümü (50 dakika) tamamen İngilizcenizi yazılı olarak nasıl kullanabileceğinizi göstermekle ilgilidir. Burada dilbilgisi ve kelime bilginizi uygulayacak net cümleler ve paragraflar oluşturacaksınız.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 TOEFL Kelimeleri ve Türkçe Anlamları PDF İndir

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu