Öğrenci Gazetesi

TOEFL Kelimeleri ve Türkçe Anlamları PDF İndir

TOEFL Kelimeleri ve Türkçe Anlamları PDF İndir. TEOFL sınavına hazırlanan adaylara kaynak olabilmesi için TOEFL sınavında en çıkan TOEFL Kelimeleri ve Türkçe Anlamları PDF dosyalarını paylaştık. TOEFL sınavında başarılı olmanın temelinde kelime bilgisi yatar. TOEFL sınavında okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerinin tamamından sorular sorulur. Sınav sorularının içerikleri Akademik konular olduğu için kelime bilgisi önemlidir.

TOEFL Kelimeleri ve Türkçe Anlamları PDF

TOEFL sınavını kazanmak için belirli bir kelime bilgisine sahip olmak gerekir. Kelime hazinenizi geliştirdikten sonra İngilizce film izleyerek ve kitap okuyarak kelimeleri iyice kavrayabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak harflere göre sıralanmış TOEFL Kelimeleri ve Türkçe Anlamları PDF formatında indirebilirsiniz.

A Harfi İle Başlayan Kelimeler

B Harfi İle Başlayan Kelimeler

C Harfi İle Başlayan Kelimeler

D Harfi İle Başlayan Kelimeler

E Harfi İle Başlayan Kelimeler

F Harfi İle Başlayan Kelimeler

G Harfi İle Başlayan Kelimeler[

H Harfi İle Başlayan Kelimeler

I Harfi İle Başlayan Kelimeler

J Harfi İle Başlayan Kelimeler

K Harfi İle Başlayan Kelimeler

L Harfi İle Başlayan Kelimeler

M Harfi İle Başlayan Kelimeler

N Harfi İle Başlayan Kelimeler

O Harfi İle Başlayan Kelimeler

P Harfi İle Başlayan Kelimeler

R Harfi İle Başlayan Kelimeler

Q Harfi İle Başlayan Kelimeler

S Harfi İle Başlayan Kelimeler

T Harfi İle Başlayan Kelimeler

U Harfi İle Başlayan Kelimeler

V Harfi İle Başlayan Kelimeler

W Harfi İle Başlayan Kelimeler

Y Harfi İle Başlayan Kelimeler

Z Harfi İle Başlayan Kelimeler


TOEFL Konuları ve Sınav İçeriği

TOEFL sınavında Rading (Okuma), Listening (Dinleme), Writing (Yazma) ve Speking (Konuşma) bölümlerinden sorular sorulur. Her bölümden aldığınız puanlar 30 üzerinden hesaplanır ve bu puanların toplanmasıyla 120 üzerinden sınav puanınız ortaya çıkar.

  • Okuma  bölümü (60-100 dakika uzunluğunda) bilim ve akademik tartışmalar gibi konularda yazılı metinleri anlama ve analiz etme yeteneğinizi değerlendirir. TOEFL sınavı Okuma bölümünde katılımcılara akademik 3 veya 4 adet metin verilir ve bu metinler üzerinden hazırlanan sorulara yanıt vermeleri istenir. Bu bölümde soru sayısı 36 ila 56 arasında değişebilir, bu sebeple Okuma bölümünde katılımcıya verilen süre de 60 ila 80 dakika arasında değişiklik göstermektedir.
  • Dinleme  bölümü (60-90 dakika uzunluğunda)  soru ve süre sayısı açısından değişiklik gösterebilmektedir. TOEFL Dinleme bölümünde katılımcılara 34 ila 51 arasında soru sorulur ve soru sayısı ile dinleme pasajlarına bağlı olarak 60 ila 90 dakika aralığında cevap süresi tanınır. Katılımcılar konuşmaları, sınıf tartışmalarını ve sohbetleri dinleyerek sorulara yanıt verirler.
  • Konuşma  bölümü (20 dakika) düşüncelerinizi ve fikirlerinizi İngilizce olarak ne kadar iyi ifade edebileceğinizi ölçmek içindir. TOEFL Konuşma sınavında başarılı olmak için ayrıca daha önceki sınavlarda sorulan konular ile ilgili kendi konuşmanızı hazırlayabilir, konuşmanızın nasıl olacağını belirleyebilir ve pratik yapabilirsiniz.
  • Yazma  bölümü (50 dakika) tamamen İngilizcenizi yazılı olarak nasıl kullanabileceğinizi göstermekle ilgilidir. Burada dilbilgisi ve kelime bilginizi uygulayacak net cümleler ve paragraflar oluşturacaksınız.

İlginizi Çekebilir 👇

TOEFL Çıkmış Sorular PDF İndir


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu