Gündem

Tofaş Şahin ile İstanbul’dan Kuzey Kutbu’na Giden Türk!

Tofaş tutkunluğu adeta level atladı. Modern arabalar yerine yüksek fiyatlara Tofaş Şahin satın alanları görenleri şaşırtırken, son gelen haber ‘pes artık’ dedirtti. Şevket Sahtiyan isimli genç Tofaş Şahin arabası ile 20 Avrupa şehrini geçerek Kuzey Kutbu’na gitti. İstanbul’a geri dönen gencin yolculuğu 21 gün sürdü. Şahin ile 14 bin kilometrelik yol yapan Sahtiyan, 35 bin TL’lik yakıt yaktı. İşte Tofaş Şahin ile Kuzey Kutbu’na giden Şevket Sahtiyan’ın yolculuğu…

Tofaş Şahin ile İstanbul’dan Kuzey Kutbu’na giden Türk!

Tofaş Şahin tutkunluğu gerçekten sınır tanımıyor. Doğan görünümlü Tofaş Şahin ile İstanbul’dan Kuzey Kutbu’na gidip gelen Türk gencin hikayesini duyanlar inanamadı. Otomobil tutkunu Etem Sayın’ın “Sekiz Silindir” adlı Youtube kanalında yer alan sıradışı hikayenin baş kahramanı Şevket Sahtiyan…

Tofaş Şahin ile İstanbul’dan Kuzey Kutbu’na giden Türk! Şevket Sahtiyan, otomobiliyle 14 bin kilometre yol yaptı, 35 bin TL’lik yakıt yaktı.


Tofaş İle 14 Bin Kilometre Yol Yaptı

İstanbul’dan yola çıktı 20 Avrupa şehri gezdi. Avrupa’nın Kuzey burnu Nordkapp’a ulaşıp İstanbul’a geri 21 gün sonra geri döndü. Sınırları zorlayıp 13-14 günü fiziksel olarak yolda geçti. Tam 14 bin kilometre yol yaptı.

Gündelik olarak ikisi Mercedes olan üç lüks 3 arabası var Sahtiyan’ın. Onları bırakıp deli cesaretiyle sınırları zorladı, “beyaz gelin” dediği Tofaş ile kimsenin yapmadığını yaptı. Eski arabalara merakı olduğunu söyleyen Sahtiyan, ilk arabası olan Şahin’e 10 yıl önce 18 yaşında kavuştuğunu belirti.

İtalya’da kasım ayında İtalya’da ticari fuara gittiğini belirten Sahtiyan, kardeşine “gidelim mi beyaz gelinle?” diyerek Almanya’ya doğru yola çıktıklarını söyledi.

Zürih’teyken dağları karda çıkınca “Tofaş ile buraya kadar gelmişiz. Buradan yukarıya doğru kuzeye dümdüz yardır.” diyerek Norveç’e gitmeye karar verdiğini açıkladı.

9 bini sadece LPG ile 5 bin kilometresini benzinde kullandığını söyleyen Sahtiyan, 35 bin lira yakıt harcaması yapmış. Deyim yerindeyse ocağına incir ağacı dikilmiş. “Ben benzinde bu kadar yakan araba daha görmedim. 42 litre benzin alıyor 300 km yapınca dua ettik” diyor.

İskandinav ülkelerine geçince arabanın yürüyen buz kütlesine dönüştüğünü sözlerine ekleyen Sahtiyan, “Lastiklerden ses geliyordu. Çamurluğun içi kar buz oldu o ses bizi rahatsız etti.” diye konuştu.

Çılgın bir maceraya girişen takipçinin anlattıkları bununla sınırlı değil elbette. Sahtiyan, “14 bin kilometre yol yaptım ve sadece gaz ve benzin aldım desem yeridir. Sadece radyatöre giden hortum çatladı. Tofaş‘ı ve arabamı biliyorum.” dedi.

Videonun sonunda Sahtiyan’ın sürücülere bir de mesajı vardı: “Pilotluk da yapıyorum. Derler ye ‘hurda uçak yoktur bakımsız uçak vardır’. Bakımlı olan arabası varsa istediği yere gider.”


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu