Gündem

Train The Trainer Kursu Nedir?

Train The Trainer Kursu Nedir?. Dünya Çapında geçerli sertifika programı Train The Trainer, Altınbaş Üniversitesi tarafından organize edilmektedir. Toplam 30 saatlik bir haftalık eğitim süresi. Programın içeriği Gordion Akademi tarafından Cambridge University Press ve Dünya Education işbirliğiyle hazırlanmıştır.

Train The Trainer Kursu Nedir?

Train The Trainer eğitime katılan öğretmenler, uluslararası öğretmen eğitmenleri tarafından yetiştirilmektedir. Kursa Ankara, İstanbul ve İzmir’in kurucu üniversitelerinden öğretim üyeleri katılmaktadır. Sertifika programına katılırken daha önce İngilizce öğretmenliği deneyimi olan öğretmenler, yeni mezunlar bu programa başvuramazlar.

Kursa Ankara, İstanbul ve İzmir’deki vakıf üniversitelerinden öğretim üyeleri katılıyor. Daha önce İngilizce eğitimi alanında tecrübeye sahip olan öğretmenler Eğitici Eğitimi Sertifika Programı’na katılırken, yeni mezunlar bu programa başvuramıyor.

Programın eğitimcisi Cambridge University Press’in yazarı Peter Lucantoni, öğretmen eğitmenlerinin, herkesin öğrenme şeklinin farklı olduğuna özellikle dikkat etmeleri gerektiğini vurguladı ve şunları söyledi:

Train The Trainer kursu, dil tecrübeli İngilizce öğretmenlerinin, İngilizce öğretmen eğitmeni olmasını amaçlayan ve sınıf çalışmalarına katkıda bulunmasını destekleyecek bir kurstur. Yeni öğretmen eğitmenleri, meslektaşlarının farklı şekilde öğrendiklerine dikkat etmelidir. Öğretmen eğitmeni olacak adayların, tüm öğretmenlere hitap etmeleri için tek bir yaklaşım sergilememeleri ve farklı yöntemlerle yaklaşmaları gerekmektedir. Çünkü bütün öğretmenlerin öğrenme şekilleri farklıdır.”


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu