Yaşam

Transparan Pudra Ne İşe Yarar? Transparan Pudra Ne Zaman Kullanılır?

Transparan Pudra Ne İşe Yarar? Transparan Pudra Ne Zaman Kullanılır?. Transparan Pudra cildinizi örtmek veya renk katmak için değil, genellikle makyajı ayarlamak için kullanılan şeffaf, renksiz bir yüz pudrasıdır. Sadece parlaklığı kontrol etmek ve cilde mat bir görünüm kazandırmak için de kullanılabilir. Yarı saydam olduğu için hemen hemen her cilt tonuyla uyumludur.

Transparan Pudra Ne İşe Yarar?

Transparan pudra, ekstra renk eklemeden makyajınızı ayarlar. Parlaklığı kontrol etmeye, mat bir görünüm sağlamaya ve kusursuz görünmenize yardımcı olur! Yarı saydam olduğu için hemen hemen her cilt tonuyla uyumludur. Gün boyunca ekstra renk veya ağır ürün eklemeden rötuş yapabilirsiniz, böylece makyajla kaplanmış görünmezsiniz. Islak makyaj (sıvı veya krem ​​fondöten, BB krem, renkli nemlendirici vb) makyaj ürünleri kullanıyorsanız kesinlikle transparan pudrayı kullanmalısınız.


Transparan Pudra Ne Zaman Kullanılır?

Transparan Pudra Hollywood makyaj sanatçıları tarafından yıllardır kullanılmaktadır. Tüm gün rahatça mat kalan yumuşak ve kusursuz görünmenize yardımcı olur. Transparan pudra saydam olduğu için hemen hemen her cilt tonuyla uyumludur.

Gün boyunca ekstra renk veya ağır ürün eklemeden rötuş yapabilirsiniz, böylece makyajla kaplanmış görünmezsiniz. Islak makyaj (sıvı veya krem ​​fondöten, BB krem, renkli nemlendirici vb) makyaj ürünleri kullanıyorsanız kesinlikle transparan pudrayı kullanmalısınız.


Transparan Pudra Hangi Cilt Tipine Uygundur?

Transparan pudralar tüm cilt tipleri için kullanılabilir. Etkileri yağlı ciltler ve kuru ciltler için farklıdır. Yağlı ciltlerde kullanıldığında parlaklığı azaltır ve mat bir görünüm verir. Kuru cilt ise cilde parlaklık ve canlılık kazandırır.


Transparan Pudra Nasıl Uygulanır?

Her şeyden önce, cildinizi iyice temizlemelisiniz. Temizledikten sonra nemlendiricinizi kullanmalısınız. Güneş kremi kullanıyorsanız, nemlendirdikten sonra kullanmalısınız. Makyaj tabanı kullanıyorsanız, nemlendirilmiş cilde uygulayın ve fondöteni uygulayın.

Daha sonra transparan pudrayı bir fırça yardımıyla yüzün içinden dışarıya uygulayın. Tek bir katman kullanmak yeterli olacaktır. Katmanlara uyguladığınızda topaklı olur. Üzerine bronzlaştırıcı ve allık uygulayabilirsiniz.


Transparan Pudranın Farklı Kullanımları

  • Rujunuzu matlaştırmak istiyorsanız parlak olan ruju sürün. Üzerine fırça yada peçete yardımıyla transparan pudra sürün. Ruj hem mat bir görünüm alacaktır hem de kalıcılığı artacaktır.
  • Cildiniz parlak ise T bölgenize transparan pudra uygulayarak mat bir görünüm sağlayabilirsiniz.
  • Alın ortasında ve dudak kenarlarında yoğun çizgilerinizden kurtulmak için transparan pudra kullanabilirsiniz. Fondöten uyguladıktan sonra mimik kullanmadan transparan pudrayı uygularsanız yoğun görünümdeki çizgi görünümü azalacaktır.
  • Gözaltı morlukları birçok insan için büyük sıkıntıdır. Göz altı morluklarınızdan rahatsız oluyor iseniz kapatıcı uyguladıktan sonra transparan pudra kullanabilirsiniz. Bu şekilde gözaltı morluklarını kapatmaya yardımcı olabilir. Aynı zamanda uzun süre kalıcı olarak rahatlamanızı sağlayacaktır.

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu