Bilgi Arşivi

Trendyol Cüzdan İle Ödeme Nasıl Yapılır? Trendyol Cüzdanımdaki Parayı Karta Aktarma

Trendyol Cüzdan İle Ödeme Nasıl Yapılır? Trendyol Cüzdanımdaki Parayı Karta Aktarma. Trendyol Cüzdanım alışverişinizin hızlı ve güvenli bir şekilde ödemenizi yapmanızı sağlayan ödeme yöntemidir. Trendyol cüzdanıma banka ve kredi kartından maximum 750 TL para yüklemesi yaparak kolayca alışveriş imkanı sunan bir sistemdir. Bu sistemdeki amaç her alışveriş yaptığınızda banka ya da kredi kartı bilgilerinizi girmekten kurtulmaktır. Aynı zaman da bu sistemi kullanan üyelere Trendyol bonus para kazanma olanağı da sağlıyor. Trendyol Cüzdanım sistemini kullanabilmeniz için hesabınızı aktif etmeniz ve bakiye yüklemeniz yeterlidir. “Trendyol Cüzdanım” bölümüne girerek direkt olarak buraya paranızı yükler ve istediğiniz zaman tek tıkla sepetinizde bulunan ürünlerin ödemesini hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Trendyol Cüzdan İle Ödeme Nasıl Yapılır?

Trendyol cüzdanım ödeme sistemini aktif etmek için;

  1. Trendyol üye girişinizi yapınız.
  2. Ardından, Hesabım >Trendyol Cüzdanım sayfasına giriş yapabilirsiniz.
  3. Trendyol Cüzdanım kullanımı için; Kart bilgilerinizi girerek yüklemek istediğiniz para miktarını tanımlamanız gerekir.
  4. Ardından telefonuna gelecek onay kodunu sisteme girmelisiniz.

Bu adımları tamamladığınızda Trendyol Cüzdanım ödeme sistemi aktif duruma gelir.

Trendyol cüzdanım ödeme sistemine bakiye yükledikten sonra alışveriş sepetinize eklediğiniz ve sıra ödeme işlemine geldiğinde “Ödeme Seçenekleri” yazan yerin hemen altında “Trendyol Cüzdanım” ibaresini seçerek ödemenizi gerçekleştirebileceksiniz. Ödeme onayı verdikten sonra SMS ile telefonunuza bir onay kodu gelecektir.
Yalnız dikkat etmeniz gereken sepet tutarınız kadar cüzdanınızda para tanımlı olması gerekir. Aksi taktirde bu seçenek görünmeyecektir. Diğer bir hususta mesela 100 TL sepet tutarınızın yarısını kart ile yarısını cüzdan ile ödeyemezsiniz. O anlık alışverişiniz için tek bir ödeme yöntemi seçmek zorundasınız.

Trendyol Cüzdanımda ki indirim koduyla nasıl ödeme yaparım diye soranlar içi cevap vermek gerekirse. Örneğin cüzdanınızda 20 TL indirim kodu tanımlanmış varsayalım, fakat alışveriş sepetinizin toplamı 25 TL ise maalesef cüzdanla ödeme seçeneğini çıkmaz. Cüzdanınıza 5 TL’de sizin eklemeniz ardından ödemeyi sadece cüzdanınızla yaparak size tanımlanmış indirimi kullanabilirsiniz. Trendyol cüzdanınızdaki parayı geri çekmek Hesabın ->Trendyol Cüzdanım -> Özet -> Aşağı kaydır -> Kartıma geri yükle. işlemlerini yapmanız yeterlidir.


Trendyol Cüzdanımdaki Parayı Karta Aktarma

Trendyol Cüzdanım‘ın kullanıcılarına sunduğu en büyük avantajlardan bir tanesi de cüzdan hesabınıza yatırdığınız parayı kullanmak istememeniz durumunda geri kredi kartına kolayca aktarabiliyor olmanız. Bu sebeple Trendyol Cüzdan hesabınıza 750 TL’ye kadar dilediğiniz miktarda para yükleyebilir, paralarınızı tekrar banka hesabınıza aktarmak istediğinizde kolayca geri çekebilirsiniz. Trendyol Cüzdanım bakiyesini kredi kartına aktarmak için:

  1. “Hesabım” bölümünden “Trendyol Cüzdanım” kısmına tıklayın.
  2. “Hesap Özeti” kısmına tıklayarak sayfanın alt kısmında yer alan “Kartıma geri yükle” butonuna basın.

Yukarda belirtilen Trendyol Cüzdanım’daki bakiyeyi kredi kartına aktarma işlemi, ilgili banka firmasına bağlı olarak 2-10 gün içerisinde hesabınıza aktarılmaktadır.


İlginiz Çekebilir 👇

👉 Trendyol Visa Kart Kaydetme Nasıl Yapılır?

👉 Trendyol Elite Üye Nasıl Olunur? 

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu