Kitap

Tüm Zamanların En İyi 10 Tarih Kitabı

Tarih, dünyanın köklerini sarsan ya da dünyayı yeni başarı zirvelerine taşıyan geçmiş hakkında bilgi toplayan bilgidir. Tarih, eski zamanlarda, geçmişte gerçekleşen ve dünyaya aşırı güç veren tüm bu evrenlerin toplamıdır. Burada, tüm zamanların en iyi ve klasik tarihlerinden bazılarını içeren şimdiki çağ için tarihin en iyi kitapları.

10. Özgürlük Savaş Çığlığı

 

Bu kitap planını İç Savaş Dönemi’nde gönderiyor. Meksika’daki savaşın sonucu olan politik, sosyal ve askeri olaylardan tam olarak bahsetmiş olan ve Appomattox’taki başka bir olayla sona eren James tarafından yazılmıştır. Tarih kitabı en iyi drama ve içindeki çok kapsamlı analizle borçludur. Kitap aslında Dred Scott, Lincoln-Douglas’ın devam eden tartışmaların kararları ve en önemlisi John Brown’ın Harper Ferry’ye yaptığı baskınlar hakkında. Kitap, o zamanların tam dönemini tasvir eden bir tarihçedir. Kitabı okurken olduğu gibi, kişi kendisini kitabın aynı hesabında bulabilir. Kitap listede 10 numarada.

 

9. Modern Çin Arayışı

Adı çok tasvir ettiği için kitabın tamamen ÇİN ile ilgili olduğunu kolayca bilebilirsiniz. Jonathan D. Spence tarafından yazılır ve değerlendirilir. Modern Çin tarihi için en iyi yazılı hesaplardan biridir. Kitap, 17. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar Çin’deki çalkantılı ve akan olayları anlattı. Başyapıtlardan biri, modern Çin’in tamamını ortaya çıkaran iyi araştırılmış bir kitap.

 

8. 1066

 

İngiltere’nin 11. yüzyıl tarihi bir özetidir. Normandiyalı William, Hastings Savaşı’nda Kral Herald’ı acımasızca yendiğinde, 1066 dönemini kolayca ve çok güzel bir şekilde tasvir eden David Howarth’in eşsiz bir parçası. Tarihin en acımasız savaşlarından biri. Kitap, politik ve günlük yaşam tarzı ve monarşinin durumu ile açılıyor. Ve yakında kitabın merkezi savaş ve sonuçları hakkında kuşatılmış olsa da. Norman’ın fethi senaryosunu tam olarak alacak en eğlenceli kitaplardan biri.

 

7. Antik Roma

 

Roma’nın birçok hikayesi vardı ve Roma tarihi hakkında en iyi kitap Simon Baker tarafından “Antik Roma” olarak yazılmıştır. Yazar, M.Ö. 3. yüzyılda Akdeniz fetihleriyle Roma İmparatorluğu’nun yükselişini ve müteakip düşüşünü, Barbarlar’ın altında vahşice işgal ettikleri 700 yıl sonra tüm yıkımlarına tarif etti. Roma’nın içgörülü olaylarını yapmak isteyen herkes, sahip olması gereken en iyi kitap. Kitap aynı zamanda Roma Dönemi’nin başarılarının ardındaki gerçeği de ortaya çıkarıyor.

 

6. Uzak Ayna

 

Ortaçağ Avrupa’nın ana olayları hakkında dönen kitap. Bu, Barbara w. Tuchman. Esas olarak 14. yüzyılın Fransa ve İngiltere’sine odaklanmıştır. Fransız asilzade ve sonra Avrupalılar için ani değişim ve dramatik ayaklanma çalışmaları. Kitap, zaman içinde karşılaştıkları insanların yaşamını ve hiç bitmeyen savaşlar, Haçlı Seferleri, Yahudiler Katliamı ve Avrupa nüfusunun neredeyse yarısını yutmuş en önemli Kara Ölüm nedeniyle karşılaştıkları sefaletlerini tamamen ve yakından ilişkilendiriyor.

 

5. Temiz Kir

Kitap, insanların zihniyetinin ve doğalarının tanımlayıcı bir değerlendirmesidir. Eski Yunan zamanlarından günümüze değişen ideoloji. Fikir değişikliği, zihniyet ve bunun sonucu olarak kültürü farklı şekillerde etkileyen kavram değişikliği. Katherine Ashen-burg’dan okunacak ana parçalardan biri. Batı tarzı ile samimiyeti olanlar ve onu sevenler için eğlenceli bir kitap.

 

4. Üçüncü Reich’ın Yükselişi ve Düşüşü

Kitaplar 1933’ten 1945’e kadar arsaya sahiptir ve Almanya’nın Nazileri hakkındaki kısa tarihi kuşatmaktadır. Nazi, dünyanın en kötü diktatörü “Adolf Hitler” in bir örgütüydü. Kitap, Adolf Hitler, çocukluğu, gençliği, gençliği ve nihayetinde sonunda intihar kararı hakkında ölümsüzleştirilmiş bir açıklamadır. Nazi Partisinin kurulmasına duyulan ihtiyaç, Hitler açısından kendisine açıklanmıştır. Alman kültürü hakkında etkili bir bilgiye sahiptir. İyi belgelenmiş bir geçmiş. Kitap Amerikalı Gazeteci William Shirer tarafından yazılmıştır.

 

3. Avrupa’nın Son Yazı

Aslında günümüzde de tartışma konusu ana konular olmuştur ”1914’teki büyük savaşın nedeni ″. Tarihçiler arasında uzun zamandır tartışmaların sebebi budur. Bazıları kendi nedenlerini verirken diğerleri derin. Nedenler hakkında çok alternatif teorilerle, kitap David Fromkin tarafından yazılmıştır. Aslında savaşın arkasındaki nedeni inceler. Birçoğu Sırbistan’ın suikast Arşidüsü Franz Ferdinand’a neden olabilir, ancak bunun nedeni diğer tarihçiler ve inançlarına göre çelişkili olabilir. Bazıları bunun planlandığını söylerken kaçınılmaz buluyor. Bu kitap, 1914’te meydana gelen savaşla ilgili nihai noktadır.

 

2. 1776

 

David McCullough’dan bir savaşta Amerika ve İngiltere hakkındaki ünlü tarih kitabı. İyi araştırılmış en zevkli okuma keşiflerinden biridir. Aslında, İngiliz ve Amerikan perspektiflerindeki değişimin patlak vermesi olan Amerikan Devriminin ilk yılını ortaya çıkarıyor. Hiçbir vücut, olgunlaşmamış ve kötü eğitimli birlikler nedeniyle devrimin başarısız olduğunu bilmiyordu, ancak bu bebek amatörler onu çıkardı. Kitap “Boston Kuşatması”, “Long Island Savaşı” ve son olarak da “Trenton Savaşı” olarak 3 bölümden oluşmaktadır. Savaşın karşılıklı çatışmalarını gösterir ve her iki tarafın liderlerinin özelliklerini tasvir eder.

 

1. Ölümcül Kıyı

Tarihin en iyi kitabı Robert Hughes’un başyapıtı tarafından yakalandı. Ölümcül Kıyı, Avustralya’nın büyüleyici ve ayrıntılı tarihinin yanı sıra Güney Galler ve Tazmanya yakınları da dahil olmak üzere tasvir eden kitaptır. Avustralya’nın keşfiyle ilgili şaşırtıcı ayrıntılar ve mahkumların İngiltere tarafından kıtaya gönderilme kararı, panel kolonilerin acımasız işleri ve nihayetinde yeni ve döşenmiş toplumun oluşumu hakkında en önemli ayrıntıları sunar. Kitap, orada suçları hakkında ayrıntılı olarak gönderilen hükümlüleri kuşatıyor, İngiltere’de yaptılar. Toplam keyifli bir kitap, listede 1 numara.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu