Kimdir

Tunç Soyer Kimdir, Nerelidir? Tunç Soyer Hayatı ve Biyografisi

Son günlerde söylemleri ile sık sık gündeme gelen Tunç Soyer Kimdir? merak edilmekte. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olan Tunç Soyer Ne Mezunu, Kaç Yaşında? Aslen de İzmirli olan Tunç Soyer Babası da merak edilenler arasında. Gelin birlikte Tunç Soyer Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Tunç Soyer Kimdir?

sık sık adını duyduğumuz İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olan Tunç Soyer merak edilenler arasında yer aldı. Siyaset gündemine dair yorumları ile de adından söz ettiren Tunç Soyer Babası Kim? merak edilenler arasında. 959 yılında Ankara’da doğdu. Bornova Anadolu Lisesi’nin ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. İsviçre Webster Kolej’de “Uluslararası İlişkiler” ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nde “Avrupa Birliği” alanlarında olmak iki yüksek lisans yaptı.

Eğitim döneminde Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oyuncu ve yönetmen asistanı, Türk Haberler Ajansı’nda da muhabir olarak çalıştı. Eğitiminin ardından turizm sektöründe çalışmaya başladı. 1991 yılında Seferihisar’da bir tatil köyü kurarak dokuz yıl yönetti. Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı’nda yedi yıl yönetim kurulu üyeliği, üç yıl da başkanlık görevini yerine getirdi. 2003 yılında Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı olarak çalışmaya başladı.

2004-2006 yılları arasında İzmir Ticaret Odası’nda Dış İlişkiler Müdürlüğü ve Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı. 2006 yılında Dışişleri Bakanlığı tarafından EXPO 2015 İzmir Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Genel Sekreteri oldu.


Tunç Soyer Hayatı ve Biyografisi

2009 yılında CHP’den Seferihisar Belediye Başkanı seçildi. 2013’de merkezi İtalya’da bulunan Cittaslow Birliğinin Genel Başkan Yardımcılığı’na seçildi. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde CHP’den ikinci kez Seferihisar Belediye Başkanı seçildi. 2014 Mayıs’ta Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirildi.

Tunç Soyer belediye başkanlığı döneminde HDP/PKK’lı kayyum atanan belediyelerin basın açıklamalarında yer aldı. AB ve NATO yanlışı fikirleri ile tanınmaktadır. Tunç Soyer, evli ve iki kız çocuk babasıdır. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP’den İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

Twitter 👉 Tunç Soyer 

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Nermin Gül Kimdir, Kaç Yaşında? Nermin Gül Hayatı ve Biyografisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu