Tunceli’de Üniversite Öğrencisi Kayboldu

Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi 2’nci sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Gülistan Doku kaldığı yurtta sabah saatlerinde ayrıldıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamadı.

Diyarbakır’da yaşayan ailesi Tunceli’ye giderek Gülistan’ın bulunması için polis ekiplerine başvurdu. Gülistan’ın bulunması için polis ve jandarma ekipleri ortak çalışma başlattı.

Ekipler başlattıkları arama çalışmaları sırasında 3 kişi Gülistan’ı pazar günü Uzunçayır Barajı üzerindeki Dinar Köprüsü’nde yürürken gördüklerini ifade etti. Görgü tanıklarının ifadelerinin ardından Gülistan’ın, baraja düşmüş olabileceği ihtimali üzerine bölgeye AFAD, sualtı dalgıçları ile Munzur Doğa Sporları Arama kurtarma derneği üyeleri baraj gölünde arama çalışması başlattı.

VALİ SONEL, AİLESİYLE BİR ARAYA GELDİ

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, beraberindeki Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen ile birlikte Diyarbakır’dan gelen Gülistan Doku’nun ailesiyle bir araya geldi. Annesi Bedriye, babası Halit Doku’nun kaldıkları öğretmenevinde ziyaret eden Vali Sonel, Gülistan’ın bulunması için tüm imkanların seferber edildiğini söyledi. Öğretmenevindeki görüşmenin ardından Vali Sonel, Gülistan’ın anne ve babasıyla birlikte arama çalışmaların devam ettiği Uzunçayır Barajı bölgesine gelerek, arama çalışmalarını yerinden takip etti.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Eski Sevgilisi Tarafından Asitli Saldırıya Uğrayan 17 Yaşındaki Berfin Özek

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478