Blog

Türkiye’de Üniversite Öğrencisi Olmak!

Türkiye’de Üniversite Öğrencisi Olmanın Zorlukları ;

Türkiye’de Üniversite Öğrencisi Olmak!

1. Üniversite hedefleri belirlemeyen öğrenci puanı nereyi tutarsa etiket için üniversiteye gitmeyi tercih ediyor. Bilmediği ilgisi olmadığı bölümü okuyor ve kendini geliştiremiyor mezun olunca da ne yapacağını bilmeyen bir genç ortaya çıkıyor.


2. Dünya standartlarının altında olan eğitim sistemimizde profesör yetersizliği ve torpille akademisyen alımları sayesinde öğrenciler yeterli bilgi ve becerileri kazanamamakta.


3. 2019 yılı itibariyle 1.5 milyonu aşan üniversiteli işsiz var üniversite okumayıp işe giren arkadaşlarının kendilerinden daha iyi bir yerde ve mevkide gördükçe üniversite okumayı bir kez daha sorguluyoruz.


4. Vize – final dönemlerinde üniversiteye gitmek tam bir işkenceye dönüşüyor balık istifi üst üste gidenler özellikle küçük şehirlerimizde daha çok karşılaşılıyor.


5. Üniversite mezunu birinin İngilizce seviyesi ” My name İs Kezban ” diyecek kadarsa yabancı dil eğitimimizde bir şeyler yanlış gidiyor demek.


6. Gelmiş olduğun liseyi özleyebilirsin. Öyle üniversiteler var ki dağların tepesinde uçsuz bucaksız ovaların ortasında. Üniversite hayalin bir anda yıkılabiliyor.


7. Özel yurtların pahalılığı KYK yurtlarında kontenjanın dolması sonucu geriye kalan seçenek cemaat evleri. Mecbur kalan öğrenci üniversite hayatını baskı içindeki evlerde sürdürmek zorunda bırakılır.

8. Eve çıkmak istiyorsanız emlakçılar, ev sahibeleri, spotçular sizi adeta bir sömürge aracı olarak kullanmaya çalışacaktır.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu