Blog

Türkiye’deki En İyi 10 Dil Kursu 2024

Türkiye’deki En İyi 10 Dil Kursu 2024. Günümüzde yabancı dil bilgisi, bir üniversiteden mezun olduğunuzda elde edeceğiniz diploma kadar önemlidir. Üstelik, uluslararası bir şirkette çalışmak istiyor ya da kendinize yabancı bir ülkede yaşam kurmayı hayal ediyorsanız birden fazla dil bilmek altın kurallardan biridir. Bugün küresel ortak dil olarak kabul edilen ve spor, medya, bilim, turizm, diplomasi, bilgisayar gibi sektörlerin birincil dili olan İngilizceyi bilmek, bir tercihten çok zorunluluk haline gelmiştir. Bu nedenle çoğu öğrenci eğitim dönemleri ya da sonrasında İngilizcenin yanında ikinci ve üçüncü bir yabancı dil öğrenmeyi tercih ederler. Yazımızda dünya çapında en çok kullanılan yabancı dilleri öğrenebileceğiniz Türkiye deki en iyi dil okullarını listeledik.

1- Kaplan International

Dil eğitimi denilince, aklımıza ilk gelen yabancı dil İngilizce olduğu gibi yurtdışı dil okulu arıyorsanız, en iyilerden biri de Kaplan International’dır. Yurtdışına seyahat etmek ve İngilizcenizi geliştirmek isterseniz, harika bir eğitim sunan okul, 1938 yılında, Stanley Kaplan tarafından Londra’da kurulmuştur. Günümüzde aralarında Avustralya, Kanada, Amerika, İrlanda, Yeni Zelanda’nın da olduğu 9 ülkede geniş bir İngilizce dil kursu seçeneği sunar. Genel, yoğunlaştırılmış ve iş İngilizcesi programlarının yanı sıra TOEFL, IELTS, CAE gibi sınavlara hazırlık kurslarına da sahiptir.  Aynı zamanda Kaplan International Pathways programları ile bugün Avustralya, İngiltere, İrlanda ve Amerika gibi ülkelerde lisans ya da yüksek lisans eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler için aralarında Pace University, University of Liverpool, University of Adelaide gibi anlaşmalı olduğu üniversitelerde hazırlık programları sağlar.


2- EC English

1991 yılında Malta’da kurulan EC English, günümüzde Amerika, Kanada, Birleşik Krallık, İrlanda, Cape Town, Avustralya, Yeni Zelanda gibi ülkelerde genel İngilizce, iş İngilizcesi, Kanada üniversiteleri için Pathways/Hazırlık programları ve üniversitelere giriş için TOEFL, TOEIC, IELTS gibi sınavlara hazırlık kursları sunar. Aralarında Londra, New York, Los Angeles gibi dünyanın en heyecan verici şehirlerinde son teknoloji tesisler, deneyimli öğretmenler ve en iyi öğretim materyalleri ile hayatınızı değiştirecek bir deneyim sunan EC English, İngilizce öğrenirken kariyeriniz için de gerekli olacak beceriler kazanmanızı sağlar. Ayrıca EC English, Malta’da en iyi dil okulu olarak bilinir ve İngiltere, Amerika gibi ülkelere göre daha ekonomiktir.


3- CLIC Sevilla

Ethnologue tarafından yayınlanan verilere göre dünyanın en çok konuşulan dördüncü dili olan İspanyolca, bugün 534.3 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. İş arayan yeni mezunlar için özellikle İngiltere ve Amerika’da yer alan uluslararası şirketlerde en çok aranılan dillerden biri olan İspanyolca, aynı zamanda Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Latin Birliği gibi uluslararası organizasyonların resmi dili olarak kullanılır. İspanyolcayı en iyi öğrenebileceğiniz okullardan biri olan CLIC Sevilla, İspanya’nın Sevilla şehrinde yer alır. Ülkenin en iyi ve en popüler dil okullarından biri olan CLIC Sevilla, 1938 yılında kurulmuş, tarihi bir binada modern olanaklar sunar. Dünya çapında 20 ülkeden uluslararası öğrenciler için İspanyolca öğrenmeyi, çok kültürlü bir deneyim haline getiren okulda genel İspanyolca, iş İspanyolcası, yaz kursları, tıbbi İspanyolca, öğretmenler için İspanyolca gibi çeşitli seçenekler sunar.


4- ACCORD Paris

Yurtdışı dil eğitimi almanın en güzel yanı, bir yandan yeni bir kültürü ve insanları tanırken diğer yandan da harika bir öğrenme ve yaşam deneyimi kazanmanızdır. Zira öğreneceğiniz her şey gelecekte hem eğitim hem de iş yaşamınızda size faydalı olacak beceriler sunacaktır. Fransızca, dünyanın en çok konuşulan dilleri arasındadır. 279.8 milyon insanın konuştuğu, sadece Fransa değil, Kanada, İsviçre, Belçika gibi ülkelerinde resmi dili olan Fransızca bugün, romantik bir dil olmaktan çok daha fazlasıdır. Birleşmiş Milletler başta olmak üzere pek çok uluslararası kuruluşun resmi dili olan Fransızcayı, Fransa’da öğrenmek iyi bir fikir olabilir. Fransa’nın en iyi dil eğitimi veren kurumlarından olan ACCORD Paris, 1988 yılında Paris’te kurulmuştur. Genel Fransızca eğitimlerinin yanı sıra okul, üniversite başvuruları yapacak öğrencilere yönelik DELF ve DALF sertifikaları, iş Fransızcası, hukuk için Fransızca gibi çok sayıda seçenek sunar.


5- Hutong School

İngilizceden sonra yurtdışı iş imkanı sunan dil olan Mandarin, bugün dünya çapında en çok konuşulan diller arasında ikinci sıradadır. Öğrenmesi biraz zor olabilir, zira yazmak oldukça çaba gerektirir. Ancak Mandarin dilini öğrenmek size özellikle sürekli gelişen Çin ekonomisinde, teknoloji alanında sayısız fırsatlar sunacaktır. Buna öğreneceğiniz, Çin kültürü ve tarihinin hayatınıza katacağı eşsiz deneyimi ve Asya’nın çoğu ülkesine yapacağınız seyahat imkanlarını da eklemekte fayda var. Hutong School, Mandarin Çincesini öğrenebileceğiniz dünyanın en iyi dil eğitimi veren okullarından biridir. Çin’in en çok tercih edilen Pekin ve Şangay şehirlerinde yer alan iki kurs merkezi ile hizmet veren okul, öğrencilere yoğun dil programlarının yanı sıra staj ve gönüllülük olanakları da sunar.


6- Stafford House International

İngilizce dil kursu arayanların ilk araştırdıkları ülke İngiltere ve dolayısıyla Londra olacaktır. Stafford House, 2011 yılında İngiltere’de kurulmuş olmasına rağmen kısa sürede dünya çapında, aralarında Amerika, Kanada ve İngiltere’nin de olduğu 10 şehirde İngilizcenizi geliştirebileceğiniz harika bir eğitim macerası sunar. Genel İngilizce, iş İngilizcesi, IELTS ve TOEFL sınavlarına hazırlık yapabileceğiniz akademik İngilizce ve CELTA programları ile kendinizi geliştirebilir, özgeçmişinize İngiltere’den alacağınız dil sertifikası ve deneyimi ile işverenler tarafından taktir gören beceriler ekleyebilirsiniz.


7- Goethe Institut

Almanya günümüzde dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahip olmasının yanında özellikle otomotiv, kimya, tekstil ve gıda sanayilerinde artan istihdam olanakları ile bilinir ve öğrenciler tarafından da sıklıkla tercih edilir. Özellikle sanat, bilim ve mühendislik alanlarında popüler olan ülke, bugüne kadar yetiştirdiği filozofları, bestecileri ve bilim adamları ile tanınır. Bu nedenle her yıl çok sayıda öğrenci ve yeni mezun yurtdışı dil eğitimi için Almanya’yı tercih eder. Almanca bugün 132.1 milyon insan tarafından konuşulan ve Avrupa Birliği’nin de resmi dilidir. Bugün çoğu ülkede ve şehirde rastlayacağımız Goethe Institute, aralarında Berlin, Bonn, Frankfurt, Bremen, Hamburg, Heidelberg, Münih gibi öğrenci şehirlerinde hizmet verir. Genel Almancadan, yaz kurslarına ve sertifika programlarına kadar geniş bir ağ sunan Goethe Institute, yurtdışı dil eğitimi veren en iyi kurumlar arasındadır.


8- Universal English College

İngilizceyi Avustralya’da öğrenmeye ne dersin? Universal English College, 30 yıllık deneyimiyle Sidney’in kalbinde yer alan ülkenin önde gelen İngilizce dil okullarından biridir. Öğrencilerine, yüksek kaliteli İngilizce kursları sunmayı hedefleyen UEC, mükemmel şehir merkezi konumu, önde gelen Avustralya üniversiteleri, TAFE ve meslek yüksekokulları için doğrudan giriş yapabilecekleri Pathways programları, samimi ve eğlenceli ortamı, İngilizcenizi geliştirmenin yanı sıra dünyanın her yerinden gelen misafirperver bir öğrenci topluluğunun parçası olma ve sosyal ağınızı genişletme imkanı sunar.


9- Derzhavin Institute

Rusça, dünyanın en çok konuşulan dili olmasının yanında, Mandarin Çincesi gibi kolay iş bulabileceğiniz en yaygın diller arasındadır. Rusça denilince aklımıza daha çok aralarında Puşkin, Gogol, Tolstoy, Dostoyevski, Çehov gibi dünya edebiyatının en önemli yazarlarının gelmesi hiçte şaşırtıcı değildir. Rusçayı öğrenebileceğiniz en iyi dil eğitimi veren okullardan biri de Rusya’nın ve Avrupa’nın kültür merkezi olarak bilinen St. Petersburg şehrinde yer alan Derzhavin Institute olarak bilinir. Yıl boyunca esnek, beceri düzeyi ve yoğunluğu yüksek Rusça dil kursları sunan enstitü, öğrencilere mükemmel öğretim kadrosu ile eşsiz bir kültürel alışveriş deneyimi yaşama şansı sunuyor.


10- London School of English

1912 yılından beri hizmet veren London School of English, akademik ve profesyonel hedeflerine ulaşmak isteyen yetişkinler için yurtdışı dil eğitimi veren en iyi kurslardan biridir. Öğrencilerine İngiltere’nin finans, medya ve moda merkezlerinden biri olan Londra’da yoğun ve pratik, hemen uygulanabilecek beceriler sunan LSE, bugüne kadar binlerce insanın İngilizcelerini geliştirmelerine yardımcı olmuştur. Kurs, özellikle mesleki yaşamları ve kariyerleri için İngilizce eğitime ihtiyacı olanlara, akademik mükemmelliğe sahip eğitmen kadrosu ile yoğun, dinamik, pratik ve beceri temelli kurslar sunar.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Özel İngilizce Kurs Fiyatları 2024

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu