Gündem

Türkiye’nin Başkentini Bilemeyen Tıp Öğrencisine Kenan İmirzalıoğlu’ndan Tepki!

ATV ekranlarının sevilen yarışma programı ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasında herkesi şaşırtan anlar yaşandı. Tıp öğrencisi olduğunu söyleyen Name Çığra Coşkun’a  Türkiye’nin başkenti sorusu yöneltildi. 2 joker kullanarak cevap verebildi.

Kim Milyoner Olmak İster’de Türkiye’nin Başkenti Soruldu!

Kim Milyoner Olmak İster isimli bilgi yarışmasının son bölümünde çok ilginç anlar yaşandı. Tıp öğrencisi olduğunu söyleyen Name Çığra Coşkun’a “1924 Anayasası’nda ve 1961 Anayasası’nda Türkiye’nin başkentinin hangisi olduğu yazar?” sorusu soruldu.

Seyirciler Yüzde 40 Oranında Doğru Bildi

Cevap şıklarında ise; İstanbul, Ankara, Erzurum ve Sivas kentleri yer aldı. Ancak yarışmacı önce seyircilere sorma joker hakkını kullandı. Seyirciler ise yüzde 40 oranında Ankara, yüzde 16 İstanbul, yüzde 28 Erzurum ve yüzde 16 Sivas yanıtını verdi. Cevaptan emin olamayan yarışmacı çift cevap joker hakkını da kullandı. İki jokerini de kullandıktan sonra doğru yanıtı veren yarışmacı, heyecanlandığını söyledi.


Kenan İmirzalıoğlu : Seyirciler de anlasın

Sunucu Kenan İmirzalıoğlu da şaşkınlığını gizleyemeyerek “13 Ekim 1923’ten beri Türkiye’nin başkenti hiç değişmedi, hiç tartışılmadı. Sana söylüyorum seyircilerimiz de anlasın. Seyircinin de yalnızca yüzde 40’ı Ankara cevabını verdi. Buna çok şaşırdım. “ diye konuştu.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu