Öğrenci Gazetesi

TYT En İyi Türkçe YouTube Kanal Önerileri 2024

TYT En İyi Türkçe YouTube Kanal Önerileri 2024. Yüksek Kurumları Sınavına hazırlanan öğrencilerin sınava hazırlık sürecinde en çok ihtiyaç duyduğu ve ücretsiz olarak faydalanacağı kaynaklardan biride Youtube üzerinde ders videoları izleyerek çalışmak. Bizde YKS sınavına hazırlanan öğrencilere kaynak olabilmesi için en iyi ders anlatan TYT Türkçe Youtube kanal önerileri listesi hazırladık.

TYT En İyi Türkçe YouTube Kanal Önerileri 2024

YKS sınavına hazırlanan öğrenciler için geçmiş yıllarda TYT sınavına hazırlanan öğrencilerin en çok tercih ettiği ve önerdiği Youtube ders kanal önerilerini listeledik. Teknolojinin gelişmesiyle uzman öğretmenler tarafından paylaşılan ders anlatım videolarıyla dershaneye gitmeden eve kendi dershanenizi getirebilirsiniz. Tıpkı dershanedeki gibi kendinize haftalık ders planınızı yapıp o gün hangi dersten konu dinleyeceğini belirleyerek planlı ilerleyebilirsiniz. Örneğin 2 saat Matematik, 2 saat Türkçe, 1 saat Biyoloji gibi. Eksik hissettiğiniz konuları defalarca dinleyebilir ileri geri alabilmeniz. Önerilerimizi dikkate alıp kanallar üzerinden düzenli çalışırsanız YKS’de yüksek başarı elde edebilirsiniz.

Aşağıdaki kanallar YKS’ye hazırlananlar için ÖSYM’nin soru tarzına uygun ve MEB’in konularına uygun uzman öğretmenler tarafından Türkçe ders videoları üreten kanallardır. Türkçe ders videolarını izlediğinizde kendinizi özel ders ortamında hissedeceksiniz.

1- Rüştü Hoca İle Türkçe

Rüştü Hoca İle Türkçe YouTube kanalı 2014 yılından beri Türkçe konu anlatımı, soru çözüm taktikleri, deneme ve çıkmış soru çözüm videoları üreten kanaldır. Konuları ayrıntılı bir şekilde anlattıktan ve soru çözümlerinde soruda nasıl düşünmek gerekildiği hakkında püf noktalar vererek her yönden size katkı sağlayabilecek bir kanaldır. Anlatış tarzı da sizin Türkçe dersini sevmenizi sağlayacaktır. Rüştü Hoca’nın sloganı “İşi gücü taktik… Her sorunun bir taktiği var!!! Okuduğunu anlama artık hikâye… Tüm mesele TAKTİK bilmek…” diyor ve taktikleri ve yüksek enerjisi ile derslerini anlatıyor.


2- Benim Hocam – Kadir Gümüş

Benim Hocam Youtube kanalı 2016 yılından beri en seçkin hocalar tarafından TYT-AYT öğrencileri için konu anlatım, örneklerle soru çözüm videoları üreten bir kanal. Videoları sınıf ortamı ve beyaz tahta üzerinde yapmaktadır. Kadir Hoca TYT Türkçe konu anlatımı yapmaktadır. Genelde 19 haftalık bir program ile öğrencilerin TYT Türkçe’de yüksek net yapmalarını hedefliyor. Hocamızın anlatış tarzını seveceğinizden eminim.


3- Hocalara Geldik – Onur Hoca

Onur Hoca, Hocalara geldik kanalı aracılığıyla TYT Türkçe konularını anlatıyor. Toplam 93 videodan oluşan oynatma listesinde konu anlatımlarının yanında tekrar testleri çözerek konuların pekiştirilmesini sağlıyor.


4- Harun Ardıç

Harun Ardıç YouTube kanalı 2013 yılından beri Türkçe ve Edebiyat konu anlatım videoları üreten bir kanal. Videoların eski olmasına aldanmayın konu anlatımı günceldir.


5- Fulya Hoca

Ful hoca Youtube kanalı 2013 yılından beri Edebiyat ve Türkçe konu anlatım videoları üretiyor. Fulya Hoca, TYT Türkçe konularını 18 videoluk bir seri ile anlatıyor bu konu anlatımlarını soru çözüm videoları ile pekiştiriyor. Türkçe’nin yanında Edebiyat konu anlatımı videoları da bulunuyor.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 YKS (TYT-AYT) Youtube Kanal Önerileri 

👉 YKS (TYT-AYT-YDT) Konuları ve Soru Dağılımı (ÖSYM)

👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu