Kimdir

Üç Kuruş dizisinde Neşe Karakteri Aylin Engör Kimdir, Nereli ve Kaç Yaşındadır?

Üç Kuruş dizisinde Neşe Karakteri Aylin Engör Kimdir, Nereli ve Kaç Yaşındadır?. Show TV ekranlarında yayın hayatına başlayan Sinan Öztürk’ün yönetmenliğini yaptığı ‘Üç Kuruş’ dizisinin birinci bölümü yayınladı. Roman mafya ile organize şube komiserinin öyküsünü izleyici ile buluşturan Üç Kuruş dizisi ilk bölümü ile izleyicilerin beğenisini kazandı. Dizide Aylin Engör ‘Neşe’ isimli karakteri ile karşımızda. Aylin Engör’ün kim olduğu izleyiciler tarafından merak edilen konular arasına girdi. Peki Üç Kuruş dizisinde Neşe Hangi dizilerde oynadı? Gelin hep birlikte bu soruların yanıtlarını öğrenelim…

Üç Kuruş dizisinde Neşe Karakteri Aylin Engör Kimdir?

Aylin Engör 1991 doğumludur ve 30 yaşındadır. İstanbul‘da yaşayan Engör, Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümünden mezun olmuştur. Aylin Engör’ün annesi Tayland’lı babası Türktür. Aylin Engör mezun olduktan sonra oyunculuğa başlamadan önce Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde diksiyon eğitimi aldı. Daha sonra Kuşdili Eğitim Merkezin’nde spikerlik ve sunuculuk eğitimi aldı. Kendini geliştirmek için uğraşan güzel oyuncu Aylin Engör Türvak Sinema ve Televizyon Okulunda oyunculuk eğitimi aldı.

Aylin Engör’ün Üç Kuruş dizisinde canlandırdığı Neşe karakteri, Roman asıllı bir adli tıp doktorudur. Roman olmaktan gurur duyan Neşe, okuyup ideallerini gerçekleştirebilmiş biridir.


Aylin Engör’ün Yer Aldığı Yapımlar

  • 2021- Üç Kuruş (Neşe Karakteri)
  • 2019 – Çukur (Cennet Karakteri)
  • 2017-2018 – Ufak Tefek Cinayetler (Rachel Karakteri)
  • 2013 – Galip Derviş
  • 2013 – Firuze

Ayrıca Letgo reklam filminde oynamıştır.


Aylin Engör; Instagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu