Gündem

Ucuz Uçak Bileti Almanın En İyi 10 Yolu

Ucuz uçuşlar bulma ve uçak bileti kampanyalarını yakalama yeteneği sık seyahat edenlerin mesleklerinden biridir. Çünkü seyahat etmeyi seviyoruz ve bir servet ödemek istemiyoruz. Bugün uçak bileti ücretleri yolculuğumuzun büyük bir bölümünü kapsıyor. Bu nedenle, ucuz hafif bilet satın almanın en iyi 10 yolunu sunmaya çalışıyoruz. Uygun uçak bileti bulma yeteneğimizi geliştirirsek, seyahat bütçesini hafifletebilir ve tatil, tatil ve etkinlik için daha fazla bütçe ayırabiliriz.

Ucuz Uçak Bileti Bulma Yolları

En uygun uçak biletleri aylarca önceden rezerve edilmeli mi yoksa son dakika fırsatları mı takip edilmeli?

Uçak bileti fiyatlarını etkileyen birçok faktör vardır. Ucuz uçak bileti bulmak için bir şans ya da olağanüstü bir yetenek gerekmez. Biraz bilgi ve eylem. Önemli değil, akılda tutulması ve elbette uygulanması gereken birkaç temel kural. Aşağıdaki liste, birkaç konuda benzer bilgilere dokunduğumu gösteriyor, bu da bu sorunların birbirine bağlı olduğu ve sorunun çok önemli olduğu anlamına geliyor. Ayrıca, esneklik ve zaman kısaca en önemli konudur.


1. Seyahat Tarihlerinizi Esnek Tutun

Bu paragrafta, uçak bileti fiyatlarının zaman dilimine göre nasıl değiştiğini açıklamaya çalışıyorum. Dahası, birçok insan Noel, Cadılar Bayramı ve Paskalya gibi tatillere gitmeyi tercih ediyor. Haziran ve Ağustos ayları arasında, okulların yaz tatili molasında olduğu zaman, izinlerin çoğu kullanılır, yüksek talep nedeniyle uçaklar doludur. Bu dönemlerde uçak biletlerinin daha pahalı olduğunu unutmayalım. Seyahat etme esnekliğiniz varsa seyahatinizi bu tarihler dışında planlamanız daha iyi olur.

Uçuş tarihleriniz bu dönemlerin başlangıç ​​veya bitiş tarihlerinde ise, daha pahalı uçmanız muhtemeldir. Ayrıca, bu tarihlerde seyahat edeceğinizden eminseniz kampanyalarımıza ve uçak bileti fiyatlarına sık sık göz atın. Ucuz uçmak için erken bilet almanız gerekiyor.

Buna ek olarak, tatil zamanınız yaklaşıyor ve hala biletiniz yok, o zaman bilet fiyatlarının neden bu kadar pahalı olduğunu söylemeyin. Bu dönemlerde, nispeten ucuz bilet bulabilirsiniz, ancak sabahın erken saatlerinde veya geç uçuşta. Havalimanından otelinize veya evinize ulaşımın pratik ve sorunsuz olacağını düşünüyorsanız bu saatleri seçin.

Aklınızda bulundurmanız gereken şey özettir; ucuz biletleriniz olduğunda bir yere giderseniz, tarih aralıklarında kullanmasına izin verin. Belli bir yere gitmek için kendinizi zorlamayın. Bununla birlikte, daha sonra bu destinasyonlar için ucuz bilet satın alma şansınız olacak.


2. Tanıtım Uçak Biletleri

Hafta ortası sinek, hafta sonu uçmaktan daha ucuzdur, çünkü çoğumuz hafta sonu bir yere gitmeyi tercih ediyoruz. Uzmanlar, hafta ortası uçuşlarının% 10’a kadar tasarruf edeceğini söylüyor. Çarşamba ve Perşembe öğleden sonra en uygun biletler; ucuz uçak biletleri bulmak için Salı ve Cumartesi günleri öğleden sonraları kontrol edebilirsiniz.

İç hat uçuşlarında en uygun fiyatlar yakalama döneminden 21 gün öncesidir. Bu dönemde fiyatlar ortalama fiyattan% 8 daha ucuzdur. Son 2 haftanın bilet fiyatları ortalama fiyatlara göre% 5 arttı ve geçen hafta bu oran% 30’a çıktı.

Uluslararası bilet fiyatları, yerel uçak bileti fiyatları kadar dalgalanmaz. 34 günlük seyahat öncesi fiyatlar 6 aya göre% 4 daha düşüktür (Kaynak: Kayak).

Bilet fiyatları seyahatten 28 gün öncesine kadar neredeyse aynı. En iyi fiyatlarla 18-28 gün öncesinden fiyatlar. (Kaynak: Expedia).

Yukarıdaki tüm veriler ortalama verilere dayanmaktadır. Uçtuğunuz tarihe, şehre ve güne bağlı olarak değişebilir. Bir yerde kalabalık, spor karşılaşması veya kongre çekecek bir festival varsa, diğer birçok nedenden dolayı artan talep nedeniyle fiyatlar çok hızlı bir şekilde yükselebilir. Aksine, şehrinizdeki olumsuz bir durum (politik iktidarsızlık, hava koşulları, son dakika haberleri) uçak fiyatlarında düşüşe neden olabilir. Bununla birlikte, yukarıdaki bilgileri aklınızda bulundurun.

Aklınızda bulundurmanız gereken şey özettir; son seyahatinizden 20 gün önce ucuz bir bilet aramaya başlayın. Bunu günlük olarak yapılması gereken bir işletme olarak görün ve fiyatları düzenli olarak takip edin.


3. Uçak Bileti Arama Motorlarını Kullanın

Havayolu şirketlerinin sayfalarına girmemizi ve tarihleri ​​tek tek girmemizi kolaylaştıran uçak bileti arama motorlarını deneyin. Uçak biletleri için en uygun fiyatlı karşılaştırmaları sunan tüm uçak biletleri, sık kullanılanlarınıza eklemeniz gereken siteler olmalıdır. Ancak, arama motorları zor işi pratik ve inanılmaz derecede daha hızlı yapıyoruz. En güncel fırsatları bulur ve karşılaştırırlar ve böylece bize en güncel fırsatları sunarlar.

Uluslararası uçak bileti arama hizmeti örnekleri; Amerika Expedia veya Orbitz ve Avrupa’da ucuz bir bilet arıyorsanız Momondo ve Sky tarayıcı yardımcı olabilir.


4. Biletinizi Erken Alın

Çoğu havayolunda, en ucuz koltuklar satıldıktan sonra koltuklar daha yüksek fiyatlarla satılmaktadır. Özellikle yoğun seyahat dönemlerinde geç rezervasyon yaparsanız bu maliyetli olabilir. Havayolu şirketleri günlük olarak bilet fiyatlarında günlük değişiklikler uygulayabilir. Uçuş tarihine yaklaştıkça genellikle bilet fiyatları artıyor.

Örneğin, en uygun fiyatlı uçak biletlerini bulmak için, tüm destinasyonları göz önünde bulundurarak, ortalama 27 hafta önceden aramaya başlamak gerekir. Ne yazık ki, nasıl erken rezervasyon yapılacağını hala bilmiyorduk.

Aklınızda bulundurmanız gereken şey özettir; Son 2 hafta içinde uçak bileti fiyatları genellikle roket gibi yükseliyor. Seyahat tarihiniz kesinse, bu tarihten en az 3-4 ay önce bilet aramaya başlayın. Uygun bir fiyat yakaladığınızda kaçırmayın.


5. Alternatif Havaalanları Arayın

Bugün, neredeyse her büyük şehirde neredeyse ikinci bir havaalanı var. Düşük bütçeli şirketlerin tercih ettiği bu havaalanlarından uçmak genellikle daha ucuzdur. Varış noktasında bu tür havaalanları olması tercih edilebilir.

Aklınızda bulundurmanız gereken şey özettir; ucuz bilet bulma alışkanlığı kazanın. Havalimanı önünden uçmak zorunda kalmadan varış noktanızdan uçuşunuz varsa, onlara ucuz bilet sunuyoruz, ucuz bilet arayın. Transfer yaparak daha az seyahat edebiliyorsanız, bu şekilde homurdanmadan deneyin.


6. Havayollarının Posta Listelerine Kaydolun

Her zaman en ucuz kampanya fiyatlarına dikkat edin. Promosyona uygulanan koltuk sayısı genellikle çok düşük olduğundan acele etmeniz gerekiyor. Ayrıca, kampanyalardan erken haberdar olmak için web sitelerinin ve bilet satış web sitelerinin e-posta listelerine kaydolun. Bu ucuz bileti bulmak için yapmanız gereken en önemli şey!

Diğer bir deyişle, sizi ilgilendiren bir yerde promosyon amaçlı uçuşlar duyurulduğunda biletlerinizi gecikmeden alın. Aynı şekilde havayolu şirketlerinin sosyal medya hesaplarını takip edin. Bazen kampanyalar önce / yalnızca Facebook veya Twitter hesaplarında duyurulur.


7. Biletinizi Geç Alın

Havayolları şirketleri uçaklarını doldurmak istiyor. Belirtilen zamanda hedeflenen bilet satışlarına ve doluluk oranlarına ulaşamazlarsa, daha düşük fiyatlı bilet kampanyaları başlatırlar. Bu dönemde bilet bulabileceğiniz kadar şanslıysanız, bu sizin fırsatınız olduğu anlamına gelir.

Seçtiğiniz rotadaki en iyi uçuş ücretlerini yakalamak istiyorsanız, bazı havayolu arama motorları tarafından uygulanan fiyat alarmı seçeneğini kullanın. Sayfanızı sürekli olarak güncellemek veya bilet fiyatlarınızı her gün kontrol etmek yerine bir fiyat uyarısı oluşturun. Hedefinizi ve tarihinizi giriyorsunuz. Biletin fiyatı düştüğünde otomatik olarak bir e-posta ile bilgilendirilirsiniz. İyi bir fikir.

Her şeyden önce, havayolu şirketlerinin son dakika fırsatlarını ve üyelerine ilan edilen son dakika fırsatlarını organize ediyor. Rotalar ve tarihler konusunda esnekseniz, son dakika fırsatlarından yararlanmak için biletinizi bu kampanyalara yetişmek için geç alabilirsiniz. Örneğin, buradaki anahtar, konumun, tarihin ve saatin esnek olmasıdır. Ancak son yıllarda neredeyse herkes ucuz biletleri takip ediyor ve uçakların çoğu neredeyse dolu. Size bu tür fırsatları yakalama şansının gittikçe azaldığını hatırlatalım.

Aklınızda bulundurmanız gereken şey özettir; nadiren, uçuş tarihi ile ilgili olarak, fiyatlar düşebilir. Bilet almak için son dakikaya kadar beklemek şansı tamamen terk etme şansı. Risk almak isterseniz, lütfen biletinizi geç alın. Araştırma için zamanınız yoksa fiyat alarmı seçeneklerini kullanma alışkanlığını edinin.


8. Alternatif Rotaları Deneyin

Pahalı bir şehir görmek istiyorsanız, pahalı bir uçak bileti alın, bir kampanyanızın olduğu yere ve ucuz biletlere uçun. Öte yandan, havayolu şirketlerinin kampanyalarını sürekli olarak takip edin ve ucuz uçak biletleri sunan bir kampanya yakaladığınızda, bileti alın ve seyahatinizi bu tarihe göre planlayın.

Benzer şekilde, bu kampanyaların bazıları 24 saat devam etmektedir. Biletinizi korkmadan alın. Planlamanızın geri kalanını (otel, ulaşım, ziyaret edilecek yerler) daha sonra yaparsınız. Bazılarımız bu kadar esnek olmayabilir, ama eminim esnek olanlarımız var.

En ucuz fiyat varış noktalarını “arama motorlarını veya gökyüzü tarayıcı, kano vb. Gibi uygulamaları kullanarak tüm varış noktaları olarak bulun ve oraya uçun. Bulunduğunuz şehri girin ve varış noktasını kontrol etmek için herhangi bir yeri kontrol edin. Ancak, en ucuz varış yeri ve oraya gitmek için en ucuz zaman önünüzde listelenecektir. Biletleri ucuz olan her yerden alın ve çekici geliyorsa sizi cezbedin. Tabii ki, çevrenizdeki insanlardan o şehir hakkında bilgi almayı unutmayın.

Aklınızda bulundurmanız gereken şey özettir; ünlü turistik yerler sadece uçak biletleri açısından değil, diğer seyahat masrafları için de pahalıdır. Rotalarınızı farklı konumlara yönlendirin. Biletleri daha ucuz bulursanız oraya gidin.


9. Farklı Havayollarından Tek Yön Bilet Ara

Gidiş-dönüş bilet almak genellikle daha ucuzdur. Öte yandan, farklı havayolu şirketlerinden tek yönlü kalkış ve dönüş bazen daha ucuz olabilir. Birçok uçak arama motoru uygulaması, bizim için yapabilirsiniz, deneyin. Özellikle çok yüksek rekabete sahip destinasyonlarda bunu aklınızda bulundurun.

Sonuç olarak, bazen havaalanlarında dinlenmeniz gerekir; farklı havayolları uçuşlarını tercih edin. Seyahat etme riskiniz varsa veya uçuş riskiniz varsa ayrı bir gidiş veya bilet alın.


10. Mil Kazanmak için Banka Kartlarını Kullanın

Neredeyse herkesin cebinde bir kredi kartı var. Mil biriktiren kartlarla harcadığınız her kuruşu yapın.

Bunun dışında, bir sürü kilometre boyunca uçtum. Çok para biriktiren kredi kartımı kullanıyordum. Bazen kilometre programını uygulayan bankalar, bazı destinasyonlar için yarım mil uçarak periyodik olarak kampanya yürütürler; Kaçırma.

Özetle; uçak fiyatları her zaman sizin radarınızda. Ucuz uçak bileti ile promosyon bilet fırsatlarının ne zaman ortaya çıkacağına hızlıca karar verin; En uygun uçak biletini bulmak için teknolojiyi kullanın. Mobil uygulamalarla kolayca bilet satın alabiliriz; bilet ararken kullandığınız web tarayıcısının geçmişini silmeyi unutmayın!

Ayrıca en ucuz yurt içi ve yurt dışı uçuşları hakkındaki önerilerinizi de duymak isterim.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu