Kimdir

Uğur Akkuş Kimdir, Kaç Yaşında? Uğur Akkuş Hayatı ve Biyografisi

Uğur Akkuş Kimdir, Kaç Yaşında? Uğur Akkuş Hayatı ve Biyografisi. Son günlerde merak edilen isimler arasında yer alan Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş Nerelidir? Uğur Akkuş Mesleği ne, ne iş yapıyor? Uğur Akkuş mal varlığı, serveti ne kadar? Gelin birlikte Uğur Akkuş hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim.

Uğur Akkuş Kimdir?

İş insanı olarak bilinen Uğur Akkuş Kimdir? son günlerde en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. Ebru Şallı’nın eşi olan Uğur Akkuş, ailesinde 3. kuşak ticaret insanıdır. Ailesinden gelen ticaret bilgi birikimi ile aldığı eğitimleri birleştirerek başarılı adımlar atan Uğur Akkuş sayısı iş insanları arasında yer almaktadır. 1981 yılında Mardin’de dünyaya gelen Uğur Akkuş, 2024 yılı itibari ile 43 yaşındadır ve aslen Mardinlidir.

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; Üniversite eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamlamıştır. Ardından ise Almanya Essen-Duisburg Üniversitesi’ne kayıt olmuş lakin eğitimine ara verip ticarete atılmaya karar vermiştir. Aileden gelen Ticaret faaliyetleri ve birikimi ile A & S Yatırım Holding ‘in kurucu ve başkanıdır.

Bununla birlikte; dış ekonomik ilişkiler kurulu Kuveyt iş konseyi başkan yardımcılığı, Suudi Arabistan iş konseyi başkan yardımcılığı, Türk Amerikan iş adamları derneği yüksek istişare kurulu üyeliği görevinde bulundu. Bunun yanı sıra ise; KUVİD Derneği kurucu üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.


Uğur Akkuş Hayatı ve Biyografisi

Meslek ve ticari hayatı başarılarla dolu olan iş insanı Uğur Akkuş, İyi derecede İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça bilmektedir. Uğur Akkuş Ne İş Yapıyor Mesleği Ne? sorusu merak edenler için kısaca Uğur Akkuş Meslek hayatından bahsedelim.

Başarılı iş insanı olan Uğur Akkuş; Kurduğu holdingin ticari temeli aslında babasından kalan ticari beceri ve zekadan gelmektedir. Baba Mahmut Akkuş, Arap asıllı bir anne ve Türk bir babanın oğlu olarak Mardin’de dünyaya gelmiştir. Mardin merkeze yerleşmiş ve ilk ticari hayatına babasının çiftçilik ve ziraat işlerini kardeşlerine bırakarak, Mardin kapalı çarşısında (Toptancılar çarşısı) kumaş toptancısı olarak başlamıştır.

Bunlarla yetinmeyen Akkuş ilesi; 1962 yılında Mardin’de bulunan kapalı çarşıda atılan ticari girişim, 70 ‘ler sonunda Kuveyt ‘te kurulan Binsabt General Tarding Co. Ortaklığı ile başta Suudi Arabistan ve Irak olmak üzere tüm Arap alemine kumaş, çadır ve tekstil ihracatı yaparak büyümüştür.

Bu ticari faaliyet ve birikimini bir çatı altında toplamaya karar veren Uğur Akkuş; A & S Yatırım Holding, tüm ticari şirketlerin ve girişimlerin bir arada toplandığı yatırım şirketi haline getirmiştir. A & S Yatırım Holding bünyesinde, Gayrimenkul – İnşaat, Finans ve Varlık Yönetimi, Yatırım Danışmanlığı, İhracat, Turizm, Enerji, Eğitim, Medya ve Perakendeciliğin olduğu, başkan Uğur Akkuş’un temelini attığı, kuşaktan kuşağa aktarılan ticari bilgi birikimiyle 4 ülkede 18 şirketin toplamından oluşmuş, yabancı ortaklı bir Türk şirketidir.

Uğur Akkuş özel hayatından bahsedecek olursak; 2019 yılında Ebru Şallı ile ikinci evliliğini yapan Uğur Akkuş’un ilk evliliğinden 2 çocuğu var. Uğur Akkuş’un Gonca Akkuş ile evliliği 10 yıl sürdü.

Instagram 👉 Uğur Akkuş 


👉 Gözde Akpınar Kimdir, Kaç Yaşında? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu