Gündem

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski’den Erdoğan ve Türk Halkına Teşekkür: ‘Ukrayna Bunu Hiç Unutmayacak!’

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski Rus savaş gemilerinin Karadeniz'den geçişinin yasaklanması ve Ukrayna'ya sağlanan askeri ve insani destek bugünlerde çok önemli. Ukrayna halkı bunu hiç unutmayacak!' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından Zelenski’den Erdoğan ve Türkiye’ye teşekkür geldi. Zelenski, Rus savaş gemilerinin Karadeniz’den geçişinin yasaklanması ve Ukrayna‘ya sağlanan askeri ve insani destek bugünlerde çok önemli. Ukrayna halkı bunu hiç unutmayacak!’ dedi.

Zelenski’den Erdoğan ve Türk Halkına Teşekkür

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Zelenski arasında bugün bir telefon görüşmesi gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesi ve son gelişmeler ele alındı.

Erdoğan, Ukrayna’da daha fazla can kaybının yaşanmamasını ve Ukrayna’nın daha fazla zarar görmemesini teminen bir an evvel ateşkes ilan edilmesi için çaba gösterdiklerini ifade etti.

Zelenski, Erdoğan ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinin ardından, Twitter hesabından Erdoğan’a teşekkür etti. ‘Erdoğan’a ve Türkiye halkına destekleri için teşekkür ederim. Rus savaş gemilerinin Karadeniz’den geçişinin yasaklanması ve Ukrayna’ya sağlanan askeri ve insani destek bugünlerde çok önemli. Ukrayna halkı bunu hiç unutmayacak!’ ifadelerine yer verdi.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu